Chełm: Kolejne pieniądze dla Muzeum Ziemi Chełmskiej

  • 11.05.2020, 11:29 (aktualizacja 12.05.2020, 15:39)
  • DSO
Chełm: Kolejne pieniądze dla Muzeum Ziemi Chełmskiej
Prawie 100 tysięcy złotych dla Muzeum Ziemi chełmskiej zostanie przeznaczone na modernizację wyposażenia muzeum oraz realizacje projektu pod hasłem 'Bug, który łączy. Tradycje regionu nadbużańskiego'

Muzeum Ziemi Chełmskiej dostało kolejną rządową dotację. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekazało placówce z Chełma 75 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację wyposażenia muzeum.

Mówi dyrektor placówki Natalia Jędruszczak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

To nie jedyne pieniądze, na jakie może liczyć chełmskie muzeum. 

23 tys złotych trafiło do Muzeum Ziemi Chełmskiej  w XII edycji programu Patriotyzm Jutra Muzeum - tym razem na realizację projektu pod hasłem 'Bug, który łączy. Tradycje regionu nadbużańskiego' 

Mówi Małgorzata Podlewska-Bem, kustosz działu etnografii chełmskiego muzeum:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W ramach grantu  w muzeum odbędą się warsztaty, spotkania autorskie i widowiska obrzędowe. Większość zaplanowano na jesień.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe