Chełm: Więźniowie szyją maseczki

  • 30.04.2020, 10:11
  • DSO
Chełm: Więźniowie szyją maseczki sw.gov.pl
W zakładzie Karnym w Chełmie siedmiu skazanych produkuje maseczki w ramach programu readaptacji społecznej pt. Szyjemy - pomagamy! Szyjemy w czasach epidemii.

Inicjatywa odbywa się w ramach wspólnej akcji Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej pod hasłem Resort Sprawiedliwości Pomaga. Maseczki przekazane zostaną do chełmskiego szpitala.

Jak mówi mówi kpt. Łukasz Bielak, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Chełmie, to program resocjalizacji, sprzyjający budowaniu pozytywnych społecznie postaw. Poszerzony został o zagadnienia z zakresu przeciwdziałania zachowaniom agresywnym i przemocowym. Nie chodzi tylko o produkowanie maseczek, ale również o budowanie u osadzonych postaw, sprzyjających readaptacji społecznej. Jak podkreśla rzecznik więzienia, praca twórcza stosowana w resocjalizacji jest bardzo potrzebna. Jej celem jest odkrywanie i rozwijanie potencjału twórczego osób nieprzystosowanych społecznie oraz kształtowanie nowych tożsamości indywidualnych i społecznych wychowanków.
 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe