Krasnystaw: Mieszkaniec Izbicy wyorał pocisk artyleryjski

  • 23.04.2020, 11:09
  • DSO
Krasnystaw: Mieszkaniec Izbicy wyorał pocisk artyleryjski
Pocisk artyleryjski pochodzący prawdopodobnie z okresu II Wojny Światowej podczas wykonywania prac ziemnych wyorał wczoraj mieszkaniec gminy Izbica. O fakcie od razu powiadomił dyżurnego krasnostawskiej policji. Mundurowi zabezpieczyli niewybuch do czasu przyjazdu saperów.

Wczoraj w godzinach porannych dyżurny krasnostawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o znalezionym niewybuchu na polu w gminie Izbica. Jeden z mieszkańców podczas wykonywania prac ziemnych wyorał sporych rozmiarów pocisk. Mężczyzna natychmiast powiadomił policję. Mundurowi przybyli na miejsce zabezpieczyli znalezisko do czasu przyjazdu saperów wojskowych, którzy zneutralizowali zagrożenie i przeszukali najbliższy teren. Jak się okazało był to najprawdopodobniej pocisk artyleryjski pochodzący z czasów II Wojny Światowej.

Pamiętajmy, że niewybuchy są bardzo niebezpieczne. Niewłaściwe obchodzenie się z nimi i próba ich przemieszczania czy manipulacji grozi nawet utratą życia. W przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch należy pod żadnym pozorem nie dotykać go i niezwłocznie skontaktować się najbliższą jednostką Policji.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe