Chełm: Utrudnienia w ruchu w centrum miasta

  • 23.04.2020, 07:54 (aktualizacja 23.04.2020, 07:59)
  • DSO
Chełm: Utrudnienia w ruchu w centrum miasta @Miasto Chełm
Ważna informacja dla zmotoryzowanych mieszkańców Chełma. Drogowcy zamknęli skrzyżowanie ulic Dreszera z Reformacką w centrum miasta.

Ruszył ostatni etap kompleksowego remontu drogi, która doczekała się już m.in. nowej infrastruktury podziemnej. Jeszcze w lutym pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej wymienili stare przyłącza. Teraz przyszedł czas na nowy asfalt.

Przebudowa ulicy Dreszera została dofinansowana z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych kwotą ponad 480 tysięcy zł. Koszt całej inwestycji to prawie 700 tys. zł.

Skrzyżowanie będzie zamknięte kilka dni. 

W ostatnia fazę inwestycji wchodzi II etap przebudowy ulicy Kolejowej - na odcinku od Przejazdu Kowelskiego do skrzyżowania z Fabryczną drogowcy lada dzień ułożą nawierzchnię - informuje Urząd Miasta Chełm.

Przed kilkoma dniami prace w obrębie skrzyżowania z aleją Piłsudskiego zainicjowały III, ostatni etap przebudowy Kolejowej, obejmujący odcinek od dworca PKP do skrzyżowania z ul. Obłońską. Natomiast roboty rozbiórkowe, kanalizacyjne i ziemne dziś rozpoczęły II etap przebudowy ulicy Ceramicznej.

We wtorek wykonawca rozpocznie budowę alei 3 Maja wraz z rondem na skrzyżowaniu z ulicami Wojsławicka i Mościckiego. Wkrótce drogowcy rozpoczną także remonty bieżące chełmskich ulic - umowa z Miejskim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych została podpisana; wykonawca przygotowuje się do zadania.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe