Lubelskie: Chińska Prowincja Hunan przekazała 10 tys. maseczek

  • 22.04.2020, 08:09
  • DSO
Lubelskie: Chińska Prowincja Hunan przekazała 10 tys. maseczek
Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski odebrał we wtorek w lubelskim magazynie Poczty Polskiej mieszczącym się przy ul. Moritza, partię ośmiu tysięcy maseczek podarowanych samorządowi województwa przez chińską Prowincję Hunan. Pierwsza partia dwóch tysięcy maseczek dotarła do urzędu marszałkowskiego w ubiegłym tygodniu.

Początkowo władze Prowincji Hunan - w specjalnym liście do marszałka Jarosława Stawiarskiego - zadeklarowały możliwość przekazania samorządowi województwa pięciu tysięcy maseczek ochronnych. W krótkim czasie, liczba ta wzrosła do dziesięciu tysięcy.

- Cieszę się, że dobra współpraca między naszymi regionami przynosi efekty - przekonuje marszałek Jarosław Stawiarski. - Dzisiejszą przesyłkę przekażemy lekarzom, pielęgniarkom oraz personelowi naszych szpitali. Spora część trafi także do pracowników pomocy społecznej.

Dzięki pomocy z Chin województwo lubelskie zostało wsparte łącznie dziesięcioma tysiącami maseczek ochronnych.

dso_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe