Pogranicznicy udaremnili przemyt papierosów przez Bug

  • 17.04.2020, 11:29
  • DSO
Pogranicznicy udaremnili przemyt papierosów przez Bug
Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej nie dopuścili do przemytu papierosów z terytorium Ukrainy do Polski.

15 marca br., funkcjonariusze Straży Granicznej z placówek w Woli Uhruskiej i Dorohuska, prowadzili wspólne działania związane z ochroną granicy państwowej.  W ich trakcie, po informacji przekazanej przez służby graniczne Ukrainy, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli w pobliżu rzeki granicznej Bug, wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Papierosy spakowane w pakiety i owinięte czarną folią w ilości 360 tys. szt., zostały przemycone przy pomocy łodzi pontonowej przez rzekę graniczną Bug i czekały na wywiezienie ich w głąb kraju.

Funkcjonariusze zabezpieczyli przemycone papierosy na terenie Placówki SG w Dorohusku. Wartość przemyconego towaru oszacowano wstępnie na kwotę ponad 240 tys. zł. W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, w ramach którego funkcjonariusze SG ustalają obecnie sprawców udaremnionego przemytu.

 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe