Chełm: Miasto zapewnia maseczki najbardziej potrzebującym

  • 16.04.2020, 11:30 (aktualizacja 17.04.2020, 13:13)
  • DSO
Chełm: Miasto zapewnia maseczki najbardziej potrzebującym
Seniorzy, niepełnosprawni, ubodzy i bezdomni otrzymują maseczki ochronne wielokrotnego użytku wytwarzane przez pracowników jednostek podległych miastu.

Dystrybucję maseczek koordynuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Pierwsze partie zostały przekazane jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi pensjonariuszom i pracownikom dwóch schronisk – im. św. Brata Alberta oraz MONAR. Wczoraj (15.04) strażnicy miejscy rozdali maseczki osobom bezdomnym, które nie korzystają z opieki schronisk, ale są objęte pomocą miasta.

Partia kolejnych kilkuset sztuk czeka na rozdysponowanie wśród korzystających z usług MOPR, 120 zostanie przekazanych dla seniorów zorganizowanych w 6 klubach działających na terenie Chełma. Maseczki otrzymała także straż miejska, która jedynie dziś jako symbol upomnienia zamiast mandatów wręczy je tym mieszkańcom, którzy nie wiedzieli lub zapomnieli o obowiązku zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych.

W akcję szycia maseczek zaangażowało się około 50 pracowników 7 jednostek urzędu miasta: Środowiskowego Domu Samopomocy, Centrum Integracji Społecznej, żłobków miejskich „Chełmskie Niedźwiadki” i „Słoneczko”, Młodzieżowego Domu Kultury, Zespołu Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 2, Dziennego Domu Senior + i Świetlicy Środowiskowej.

Sztab Kryzysowy Urzędu Miasta Chełm kupuje i dostarcza materiał na maseczki, a pracownicy wymienionych jednostek, którzy ze względu na epidemię nie prowadzą zajęć dla podopiecznych, wykorzystują umiejętności oraz techniczne możliwości do szycia. W jednostkach na pełnych obrotach pracuje od jednej do czterech maszyn, a w proces zaangażowało się od kilku do kilkunastu pracowników, którym należą się niewątpliwie podziękowania.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jerzy
Jerzy 16.04.2020, 12:41
Po stokroć kłamcy .Nawet w takim grajdole jak Chełm ukrywają prawdziwą skalę zarażonych a zmarłych kwalifikują jako niewydolność oddechowa.
Zenek
Zenek 16.04.2020, 12:18
Kłamcy klamcy

Pozostałe