Samorządy rozdają mieszkańcom maseczki

  • 16.04.2020, 11:18 (aktualizacja 16.04.2020, 12:22)
  • DSO
Samorządy rozdają mieszkańcom maseczki UG Leśniowice
Od dziś zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych jest nie tylko wskazane, ale obowiązkowe. Maseczki, albo chusty trzeba nakładać za każdym razem, kiedy wychodzimy z domu - np. do sklepu, apteki, na pocztę, do kościoła czy urzędu.

O zdrowie i bezpieczeństwo swoich mieszkańców dbają lokalne samorządy.

Wczoraj, zakupione przez ratusz maseczki, zaczęła rozdawać Straż Miejska we Włodawie.

Burmistrz Włodawy w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkanek i mieszkańców Włodawy podjął decyzję o zakupie ochronnych maseczek, które mogą być stosowane w ramach ochrony przed zarażeniem wirusem SARS-Cov-2. Maseczki są już dostępne w Urzędzie Miasta i będą rozdawane mieszkańcom bezpłatnie, w ilości maksymalnie po 2 maseczki na każdą osobę. - poinformował UM Włodawa

- Będzie to pierwsza partia maseczek i ich ilość będzie ograniczona. Na bieżąco będziemy informować o kolejnych partiach maseczek, którymi będziemy dysponować - dodają władze miasta

W gminie Wierzbica szyciem maseczek zajęły się Koła Gospodyń Wiejskich. Do każdego gospodarstwa ma zostać dostarczonych po dwie maseczki bawełniane. 

- W naszej gminie mamy ponad 2 tys. gospodarstw domowych. Postanowiliśmy do każdego gospodarstwa dostarczyć na razie po dwie maseczki bawełniane - mówi Bożena Deniszczuk, wójt gminy Wierzbica.

O maseczki dla wszystkich mieszkańców zadbał też samorząd w Rejowcu Fabrycznym.

Samorząd miasta Rejowiec Fabryczny podjął decyzję o zakupie maseczek dla każdego mieszkańca. Jednocześnie maseczki będą szyć osoby dobrej woli i pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej. Urząd Miasta zabezpieczył materiał między innymi flizelinę pozyskaną od jednego z darczyńców. Zamówione są także maseczki dla wszystkich pracowników samorządowych. Jest to istotne ze względu na czas, kiedy będą już bezpośrednio obsługiwać mieszkańców. Samorządowcy spodziewają się, że pierwsze partie zamówionych maseczek będą już dostępne pod koniec poświątecznego tygodnia. O sposobie dystrybucji mieszkańcy będą powiadomieni przez stronę internetową miasta i na tablicach ogłoszeń. - czytamy na stronie internetowej Urzędu Miasta w Rejowcu Fabrycznym

Mieszkańcy gminy Siedliszcze mogą odbierać maseczki u sołtysów.  Z kolei mieszkańcom gminy Leśniowice będą je rozdawać strażacy ochotnicy.

- Akcję przeprowadzą strażacy z OSP Leśniowice wraz z pracownikami Urzędu Gminy. Do każdej miejscowości dojedzie wóz strażacki. Obsługa przez megafon zaprosi mieszkańców do odbierania przywiezionych materiałów. UWAGA: przed użyciem każdą maseczkę należy wyprać w temp. 60 stopni i przeprasować gorącym żelazkiem ‼️ Dziękujemy mieszkankom naszej Gminy za wzięcie udziału w akcji szycia maseczek. Wasza pomoc jest nieoceniona - czytamy w komunikacie UG Leśniowice

Dystybucję maseczek dla mieszkańców rozpoczął także Urząd Gminy Dorohusk. Poza tym Gmina Dorohusk przekazała ratownikom ze Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie 10 tys. zł na zakup niezbędnych materiałów ochrony osobistej oraz inne bieżące potrzeby.

Przypominamy, że z obowiązku zakrywania twarzy zwolnione są dzieci do ukończenia 4 roku życia oraz osoby niesamodzielne.

Chełm: Miasto zapewnia maseczki najbardziej potrzebującym

dso_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Xawery
Xawery 16.04.2020, 13:10
Gmina Chełm też nie ma czym się pochwalić w tym temacie.
Asia
Asia 16.04.2020, 13:38
Patrz pan, niby pszenno-buraczane, a jakie mądre.
Asia
Asia 16.04.2020, 12:46
Szkoda, że o mieszkańców Chełma tak nie zadbali włodarze.
gość
gość 16.04.2020, 13:36
chyba masz zatwardzenie, że tak stękasz

Pozostałe