Lubelskie: Uruchomiono trzecie laboratorium do badań pod kątem koronawirusa

  • 14.04.2020, 10:01
  • DSO
Lubelskie: Uruchomiono trzecie laboratorium do badań pod kątem koronawirusa
Udało się przeprowadzić pierwsze badania w kierunku koronawirusa w laboratorium Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. To trzecie laboratorium na Lubelszczyźnie, w którym są wykonywane testy tego typu.

Do tej pory w naszym regionie działały dwa laboratoria: w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie oraz w Wojskowym Instytucie Higieny w Puławach. Uruchomienie kolejnego oznacza szybszą diagnostykę, co jest kluczowe w walce z epidemią koronawirusa.

– W piątek, po walidacji udało się przeprowadzić pierwsze badania – mówi wojewoda lubelski, Lech Sprawka. – W pierwszej kolejności będzie służyło badaniu próbek pobieranych od pacjentów lub personelu medycznego tam, gdzie pojawi się zagrożenie zakażenia koronawirusem – tłumaczy wojewoda. Chodzi m.in. o pacjentów hospitalizowanych z podejrzeniem COVID-19.

Wkrótce testy będzie też wykonywać laboratorium lubelskiego Uniwersytetu Medycznego - na początek - 100 dziennie.

– Laboratorium RCKiK-u od wtorku będzie już działać w pełnej wydajności. Zapewni nam pewien bezpiecznik, gdyby się okazało, że dynamika zakażeń nagle wzrośnie, będziemy dysponować odpowiednim zabezpieczeniem – deklaruje wojewoda lubelski.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe