Chełm: Jeśli sam nie zlikwidujesz ogrodzenia, drogowcy zrobią to na twój koszt

  • 08.04.2020, 18:23
  • DSO
Chełm: Jeśli sam nie zlikwidujesz ogrodzenia, drogowcy zrobią to na twój… UM Chełm
Urzędnicy apelują do mieszkańców, którzy mają ogrodzenia posesji usytuowane w pasie drogowym przebudowywanej krajowej „Dwunastki” w granicach administracyjnych Chełma, by niezwłocznie usunęli je z terenu budowy. To drugie - i jak zapowiadają urzędnicy magistratu - ostatnie wezwanie.

Niezastosowanie się do wezwania będzie skutkować powiadomieniem Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego i wszczęciem postępowania w sprawie ich usunięcia z pasa drogowego. Co więcej, Miasto zamierza zlecić wykonawcy przebudowy Drogi Krajowej Nr 12 usunięcie ogrodzeń z terenu budowy na koszt ich właścicieli.

Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Miasta Chełm i firma Budimex uzgodniły, że właściciele kilkudziesięciu posesji, których dotyczy problem, na dobrowolne usunięcie bezprawnie postawionych ogrodzeń mają czas do 20 kwietnia br.

To zarazem drugie i ostatnie wezwanie kierowane przez urzędników do mieszkańców. O konieczności usunięcia ogrodzenia, które po przebudowie znajdzie się w pasie drogowym lub które koliduje z budową uzbrojenia, mieszkańcy byli powiadamiani przez Zarząd Dróg Miejskich w Chełmie już na początku 2018 roku. Niestety wówczas niewielu z nich odpowiedziało ona wezwanie. W chwili obecnej, zlokalizowane w drodze krajowej ogrodzenia w wielu przypadkach uniemożliwiają prowadzenie robót drogowych i instalacyjnych.

Zignorowanie wezwania wydłuży prace związane z przebudową krajowej Dwunastki, ze szkodą dla wszystkich chełmian. Dlatego apelujemy zainteresowanych mieszkańców o poważne potraktowanie sprawy. - informuje Urząd Miasta

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe