Gmina Leśniowice z dofinansowanie na projekty w ramach Etnopolski

  • 06.04.2020, 20:49
  • DSO
Gmina Leśniowice z dofinansowanie na projekty w ramach Etnopolski UG Leśniowice
W ramach programu EtnoPolska gminie Leśniowice udało się pozyskać dofinansowanie na realizację projektów kulturalnych w gminie.

Złożony przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach projekt "Zaginiony świat - odkrywamy gminę Leśniowice." pozyskał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- W ramach projektu zaplanowaliśmy szereg działań warsztatowych, które tematycznie nawiązywać będą do wyników prac archeologicznych prowadzonych na terenie gminy Leśniowice, w miejscowości Horodysko. Wykorzystanie praktyczne znalezisk z naszej okolicy, w przystępny sposób przybliży i spopularyzuje pracę badaczy. Dzięki realizacji projektu unikalne na skalę Wschodniej Europy odkrycia naukowców będą dostępne dla szerokiego grona odbiorców w różnym wieku. - informuje Agnieszka Poźniak - dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Leśniowicach

W wyniku warsztatów powstaną oryginalne wzory i projekty, które będzie można powielać i używać do celów dalszej promocji gminy. Jednocześnie dofinansowanie w ramach tego samego programu otrzymał również projekt "Spotkania z żywą tradycją w Horodysku" złożony przez KGW Horodysko, w którym SOK w Leśniowicach jest partnerem. Projekt zakłada organizację cyklu różnorodnych wydarzeń przybliżających tradycję i obrzędowość. Działania skierowane są do lokalnej społeczności i z założenia przewidują integrację międzypokoleniową. W ramach projektu odbędą się warsztaty, wykłady, koncerty, spotkania.

W ramach tegorocznego naboru do programu wpłynęły 1264 wnioski. Dofinansowanie otrzymało 293 beneficjentów.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe