Chełm: Kolejna zmiana organizacji ruchu. Od wtorku 31 marca utrudnienia na odcinku ulic Kolejowa/Obłońska

  • 27.03.2020, 14:37
  • DSO
Chełm: Kolejna zmiana organizacji ruchu. Od wtorku 31 marca utrudnienia na odcinku ulic Kolejowa/Obłońska
Prace związane z II etapem przebudowy ulicy Kolejowej są już za półmetkiem. Drogowcy skończyli asfaltowanie jezdni na odcinku od dworca PKP do Przejazdu Kowelskiego, który jest już w pełni przejezdny.

Wykonawca przenosi się na kolejny fragment drogi, od przejazdu do skrzyżowania z ul. Fabryczną, który już dziś (27 marca br.) po godzinie 15:00 zostanie wyłączony z ruchu. Kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość i korzystać z objazdów. Prace na tym odcinku mają się zakończyć do połowy maja br.

Tymczasem 31 marca rozpocznie się ostatni, III etap przebudowy ulicy Kolejowej. Prace obejmą ponad kilometrowy odcinek od skrzyżowania z ulicą Obłońską do skrzyżowania z Aleją Józefa Piłsudskiego wraz z ww. skrzyżowaniem.

Zakres robót budowlanych III etapu zawiera przebudowę nawierzchni jezdni, na odcinku od ulicy Okszowskiej do skrzyżowania z al. J. Piłsudskiego, przebudowę chodników, zatok autobusowych oraz zjazdów na odcinku od ulicy Obłońskiej do skrzyżowania z al. J. Piłsudskiego, poszerzenie i skanalizowanie skrzyżowań ulicy Kolejowej z ulicą Sienkiewicza, Starościńską, Kińczyka oraz Aleją J. Piłsudskiego, wykonanie kanalizacji deszczowej, usunięcie kolizji z infrastrukturą telekomunikacyjną oraz przebudowę oświetlenia oraz usunięcie kolizji z uzbrojeniem podziemnym, wykonanie prac związanych z organizacją ruchu drogowego (oznakowanie pionowe i poziome), zagospodarowanie zieleni.

Na początek wykonawca zajmie się budową kanału kanalizacji deszczowej w obrębie skrzyżowania ulicy Kolejowej z Aleją Marszałka Józefa Piłsudskiego. Związane z tym utrudnienia ograniczą się do wyłączenia z ruchu części jezdni przy jednoczesnym zachowaniu pełnej przejezdności we wszystkich kierunkach. Roboty związane z kanalizacją mają potrwać 2-3 tygodnie, a po ich zakończeniu wykonawca zajmie się kolejnymi zadaniami związanymi z tym etapem przebudowy ulicy Kolejowej. Docelowo utrudnienia będą występowały na całym przebudowywanym odcinku ulicy.

Wartość inwestycji to 9,383 mln zł, z czego 80 proc. tej kwoty stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Prace mają się zakończyć do 2 grudnia 2020 r. Wykonawcą jest konsorcjum firm, dla których liderem jest BG Construction Sp. z o.o. z Wólki Tarnowskiej.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe