Chełm: Dyrektor ChDK-u formalnie tylko do końca maja

  • 27.03.2020, 07:16
  • DSO
Chełm: Dyrektor ChDK-u formalnie tylko do końca maja
Prezydent Chełma Jakub Banaszek zawarł porozumienie o rozwiązaniu stosunku pracy z dyrektor Chełmskiego Domu Kultury Małgorzatą Paździor-Król. Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku w kierowanej przez nią placówce stwierdzono szereg nieprawidłowości dotyczących zawierania porozumień o współpracy i świadczeniu wzajemnych usług.

W dniu 16 marca br. prezydent miasta Chełm zawarł z panią Małgorzatą Paździor-Król porozumienie o rozwiązaniu stosunku pracy z dniem 31 maja 2020 r. Jednocześnie pani dyrektor na mocy porozumienia została zwolniona z obowiązku świadczenia pracy od dnia zawarcia porozumienia.

=>> Chełm: Miasto wszczęło procedurę odwoławczą dyrektor ChDK-u

Zawiadomienie o ujawnionych okolicznościach wskazujących na naruszenie dyscypliny finansów publicznych 9 grudnia 2019 zostało przesłane do rzecznika dyscypliny finansów publicznych. Jak informuje Urząd Miasta - rzecznik w terminie 120 dni od dnia otrzymania zawiadomienia występuje z wnioskiem o ukaranie za naruszenie dyscypliny finansów publicznych lub wydaje postanowienie o umorzeniu postępowania (zgodnie z ustawą o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych). Stosownie do postanowienia - to rzecznik podejmie decyzję o ewentualnym złożeniu zawiadomienia do prokuratury.

Co do terminu i trybu wyboru nowej osoby zarządzającej placówką decyzja nie została jeszcze podjęta - informuje rzecznik Urzędu Miasta. Osobą zastępującą dyrektor Małgorzatę Paździor-Król pozostaje pan Mariusz Kalman, posiadający aktualnie wszelkie upoważnienia i pełnomocnictwa, w tym do dokonywania czynności z zakresu prawa pracy.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Antoni
Antoni 28.03.2020, 18:02
Pani Małgosiu jak odejdą w niebyt pisowcy w Chełmie to będziemy prosili by Pani wróciła .Teraz przy tych władzach i pretorianach tej władzy to tylko szkoda pani umiejętności , wiedzy bo dalej współpracując z tymi prostakami musiała by Pani zniżyć się do ich poziomu.
gość
gość 28.03.2020, 18:55
Na szczęście nigdy to nie nastąpi. Antoni nie zmiękczaj imion i spoufalaj się w ten sposób z obcą osobą, bo typowe dla lemingów.
3vx
3vx 28.03.2020, 01:37
Oby tylko dyrektorem nie został Kazimierczak, bo będzie BimberCHDK
gość
gość 28.03.2020, 10:12
Każdy będzie lepszy!!!
TM
TM 27.03.2020, 10:53
Szkoda...
Pani Malgorzto dziękujemy za Pani pracę na rzecz naszego mista i kultury. To był dobry czas dla CHDKu.
Powodzenia w nowej rzeczywistosci i zdrowia!
gość
gość 27.03.2020, 11:01
Nie ma czego żałować, trzeba odrąbać się od przeszłości, bo będzie ciągnęła się za nami jak...
gość
gość 27.03.2020, 07:52
No i fajnie.

Pozostałe