Chełm: Koronawirus. Prezydent szuka oszczędności. Najpierw w sporcie

  • 20.03.2020, 15:15
  • DSO
Chełm: Koronawirus. Prezydent szuka oszczędności. Najpierw w sporcie
Dynamicznie rozwijająca się sytuacja związana ze wzrostem zachorowań na koronawirusa oraz wprowadzonym na terenie Polski stanem zagrożenia epidemicznego, zmusza do podejmowania niepopularnych, trudnych, ale koniecznych decyzji.

W związku z zaistniałymi okolicznościami Prezydent Miasta Chełm zdecydował o zmniejszeniu kwoty przeznaczonej na sport o połowę. Adekwatnie, o połowę, zmniejszone zostają również środki dotacyjne. Druga połowa środków finansowych zostaje zamrożona do momentu ustabilizowania się sytuacji związanej ze wzrostem zachorowań na COVID 19. W tym czasie rozgrywki, turnieje oraz inne wydarzenia sportowe na terenie Miasta będą zawieszone. Zamknięte pozostają również obiekty sportowe.

W obecnej sytuacji Miasto zmuszone jest szukać oszczędności, które pozwolą na planową realizację inwestycji o strategicznym dla Miasta i wszystkich mieszkańców znaczeniu. - informuje Biuro Prasowe Prezydenta Miasta Chełm

Odjęte środki finansowe pozostają w tym samym dziale budżetowym i stanowić będą formę zabezpieczenia. 

W zaistniałych okolicznościach jeszcze bardziej niż zazwyczaj należy pamiętać, że jednym z najważniejszych zadań postawionych przed włodarzami Miasta, zaraz po zabezpieczeniu bezpieczeństwa mieszkańcom, jest troska o finanse publiczne, które muszą być wydatkowane w sposób gospodarny i dostosowany do warunków oraz potrzeb mieszkańców.

 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jerzy
Jerzy 23.03.2020, 09:35
Każdy dzień należy uznać za stracony jak na szkle nie pokaże się Jakub.Więcej Jakuba a będzie mniej wirusa. Więcej należy pisać o komuchach a wtedy można porównać z tym co się dzieje obecnie.Czy to już komuna czy coś więcej.
gość
gość 23.03.2020, 10:00
Co towarzyszu boli prawda? Musicie się pogodzić, że komuna to wymierające plemię.
gość
gość 22.03.2020, 16:49
Jakub pięknie zaorał komunę, po prostu pługiem pięcioskibowym. Komuchy do dzisiaj mają przetrącony leninowski kręgosłup. Już się nie podniosą!
Kerim
Kerim 22.03.2020, 08:04
A może kościołowi potrząsną kasą??? To bogata firma z tradycjami i z szerokimi kontaktami? Czy ktoś słyszał, żeby w Chełmie pomagali wiernym w walce z wirusem? Tacę opodatkujmy - maseczki dla szpitali za to kupujmy!
gość
gość 22.03.2020, 08:50
Paszoł won bolszewiku!
obiektywny
obiektywny 21.03.2020, 18:40
A może tak zacząć od siebie i ograniczyć wydatki na delegacje i wyjazdy do Warszawy? Najłatwiej zabierać środki z dotacji i tłumaczyć się epidemią. Słabe to tłumaczenie, pokaz zakłamania i hipokryzji młodego włodarza. W 2018 usta pełne obietnic i zapowiedzi. Realia pokazują, że to były tylko obietnice, a Kubuś woli Warszawskie ulice. W nagrodę za wasze pieniądze kupił walący się młyn. Teraz klaskać i klękać przed waćpanem
gość
gość 21.03.2020, 21:41
Jesteś obiektywny, jak każdy komuch.
jaa
jaa 21.03.2020, 13:50
DLACZEGO W DZIENNIKU WSCHODNIM NIE MOŻNA DODAĆ KOMENTARZA BEZ LOGOWANIA???? bo krytykowali władzę
ubawiony
ubawiony 21.03.2020, 18:41
Pytanie do Dziennika, a nie Bon Ton...
piłkarz
piłkarz 21.03.2020, 09:53
I słusznie! "Chełmianka" tylko kompromituje sport i Chełm. Do tego jeszcze te zdjęcia z konferencji prasowej zamieszczone w mediach. Siedzą wielcy działacze, a przed nimi butelki z piwem sponsora. Ludzie, sport i alkohol, to się nie mieści w pale, otrząśnijcie się!
Swoj
Swoj 21.03.2020, 00:39
O czym wy mowicie? Banaszek potrzebuje zastępców bo sam się na niczym nie zna. Nawet ślubu w USC nie potrafiłby udzielić. Proponuje lepszą opcje - referendum w sprawie odwołania tego nieudacznika
Łubudubu
Łubudubu 22.03.2020, 13:49
I swój będzie zadłużał tak jak było. I za chwilę był by zarząd komisaryczny. Swój zapomniał o bankrutujących spółkach miejskich. Totalnych dziurach etc. Ale swój był na stołku było ekstra. Swój dość kompromitacji Chełma. Cieniasom mówimy STOP!!!
Ja
Ja 21.03.2020, 17:26
Jak się wszczyna taką procedurę?
gość
gość 21.03.2020, 08:54
Odezwał się towarzysz szmaciak.
Antoni
Antoni 20.03.2020, 18:42
No skoro Pan Prezydent częściej jest w Warszawie niż w Chełmie to wystarczy by częściej był w Chełmie i armię zastępców można wysłać na zieloną trawkę.Ostatnio widziałem w telewizji jak nasz Pan Prezydent Miasta Chełm wypowiadała się w stylu" nasz rząd" to tak jakby był członkiem rządu. Czy już w rządzie nie ma osób które by się wypowiadały w sprawach za które odpowiada rząd.
gość
gość 20.03.2020, 23:10
Bredzisz Antoni, nie zatruwaj powietrza komunistycznym smrodem.
Antoni
Antoni 21.03.2020, 03:28
Odezwał się towarzysz Kutuzow tylko ksywkę zmienił na gość.Siedzi cały dzień bezproduktywnie za biurkiem a po powrocie na gwarek szuka komunistycznych korzeni. popatrz się na swojego pradziadka.
gość
gość 21.03.2020, 08:57
Nie martw się Antoni, komuniści to plemię upośledzone genetycznie, wyżej sierpa i młota nie podskoczysz. Patrz w tą swoją legitymacje partyjną i nie napinaj się, bo ci pęknie czerwona żyłka.
Antoni
Antoni 22.03.2020, 11:48
Towarzyszu Kutuzow ps. Gość powinieneś promować miasto i za to ci płacą a ty tylko tęsknisz do komunizmu .Biurko w urzędzie to nie wszystko jeszcze jest przyzwoitość.Swoich wad nie przypisuj innym.
gość
gość 22.03.2020, 13:39
Antoś, czy tępactwo jest cechą wszystkich komuchów? Ty to wiesz najlepiej.
Motorek
Motorek 20.03.2020, 18:36
Ouuuuu, to Chełmaineczka do woooora i do jezior. :) Może jednak te fanatyki chełmianki wysupłaliby parę talarów i kupili karnety?
Ad
Ad 20.03.2020, 18:08
W ramach oszczędności miastu wystarczy prezydent, żadnych zastępców! Zmniejszyć pensje prezesom spółek, z głodu nie umrą.
gość
gość 20.03.2020, 23:11
Następny komunistyczny smród.

Pozostałe