Chełm: Koronawirus. Sanepid szuka osób, które miały kontakt z zarażonym pacjentem

  • 20.03.2020, 07:46 (aktualizacja 20.03.2020, 14:10)
  • DSO
Chełm: Koronawirus. Sanepid szuka osób, które miały kontakt z zarażonym…
Sanepid w Chełmie próbuje ustalić osoby, które miały kontakty z księdzem, u którego wczoraj potwierdzono koronowirusa. To pierwszy zdiagnozowany przypadek covid-19 w powiecie chełmskim. Pacjent, w stanie ciężkim, trafił na do szpitala zakaźnego w Puławach. Wcześniej przez kilka dni przebywał w chełmskim szpitalu z podejrzeniem zapalenia płuc.

Wczoraj potwierdzono pierwszy w powiecie chełmskim przypadek zarażenia koronawirusem. U mężczyzny, który od poniedziałku przebywał na oddziale pulmunologii chełmskiego szpitala, potwierdzono zarażenie koronawirusem. Lekarze i pielęgniarki, którzy mieli kontakt z zakażonym pacjentem zostali poddani kwarantannie. Objęto nią również kilkoro pacjentów. Łącznie 33 osoby.

CZYTAJ WIĘCEJ: Chełm: Pacjent z koronawirusem w stanie ciężkim przewieziony do Puław. 33 osoby na kwarantannie [AKTUALIZACJA]


Jak poinformowała wczoraj dyrektor stacji PSSE w Chełmie Elżbieta Kuryk:

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chełmie prowadzi dochodzenie epidemiologiczne w celu ustalenia bezpośrednich kontaktów z osobą u której wykryto zakażenie wirusem COVID-19.

Na Lubelszczyźnie potwierdzono badaniami 25 przypadków koronawirusa, jedna osoba zmarła. Jak informuje Lubelski Urząd Wojewódzki wczoraj w całym województwie hospitalizowanych, z podejrzeniem koronawirusa było 19 osób. 1714 osób jest poddanych kwarantannie. Ponad 5 tysięcy osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym.  W całym kraju koronawirusa potwierdzono u 355 osób.

Państwowa Inspekcja Sanitarna o/Chełm:

  • tel. (82) 565 34 21 w godzinach urzędowania 7:30 - 15:05
  • lub po godzinie 15:05  telefony alarmowe:  693 444 561, 782 031 187

enlightenedhttps://www.gov.pl/web/koronawirus 

dso_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (3)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Magda
Magda 23.03.2020, 13:42
Ale jaki to ksiądz? Jak się nazywa? Z Chełma czy poprostu tylko leży w Chełmie? Podając wszędzie informacje "szukamy osób kontaktujacych się z..." nie podają ani nazwiska ani zdjęcia ani jakichkolwiek danych które przydają się w zlokalizowaniu takiej osoby. Może ktoś faktycznie miał z nim styczność a nie wie że to o TEGO księdza chodzi bo przecież nic więcej nie ma. Tyle że TO BYŁ KSIĄDZ. dla dobra ludzi i dla powodzenia całego procesu szukania innych osób może warto by było podać więcej informacji a nie tylko ze to był ksiądz lub ze mężczyzna czy kobieta.
Czytelniczka
Czytelniczka 21.03.2020, 16:07
Sanepid szuka, ale tak jakby nie szukał bo jak ktoś dzwoni z podejrzeniami z "kontaktu" to to ignorują i wysyłają na tele poradę do lekarza rodzinnego. Nawet po zgłoszeniu faktu, "kontaktu" przez lekarza rodzinnego sanepid w Chełmie nie odpowiada. Człowiek jest zostawiony samemu sobie!

Pozostałe