Chełm: Koronawirus. Służby kontrolują i przypominają - zostań w domu!

  • 18.03.2020, 12:14 (aktualizacja 20.03.2020, 14:15)
  • DSO
Chełm: Koronawirus. Służby kontrolują i przypominają - zostań w domu!
Jak poinformował komendant Straży Miejskiej w Chełmie patrole kontrolują ulice miasta i pouczają mieszkańców o konieczności pozostania w domu. Od dziś ulicami Chełma jeżdżą radiowozy SM z nagranym komunikatem dla mieszkańców.

Straż Miejska w Chełmie kontroluje, czy wszystkie supermarkety ograniczyły swoją działalność. Zgodnie z zarządzeniem wydanym przez rząd, otwarte mogą być tylko drogerie, sklepy spożywcze i apteki. Na razie nikt nie złamał zakazu.

Strażnicy miejscy wzięli też pod lupę puby i restauracje. Tu również obyło się bez kar, a te - zgodnie z rządowym rozporządzeniem - mogą wynieść nawet do 5 tys. złotych.

Szczególne środki ostrożności wprowadzono też w aptekach, instytucjach finansowych i urzędach pocztowych, gdzie ograniczono liczbę obsługiwanych w danym momencie osób.

W obawie przed rozluźnieniem wdrażamy nowe środki informacyjne. Od dziś ulicami Chełma jeżdżą radiowozy Straży Miejskiej z nagranym komunikatem wzywającym do pozostania w domu.
 

Czas wolny od zajęć to nie jest czas ferii - apelują rządzący, nauczyciele i mundurowi. Ci ostatni rozpoczęli wzmożone kontrole młodzieży wałęsającej się po mieście. To jedno z działań prewencyjnych w związku z epidemią koronawirusa. Czy uczniowie stosują się do nakazu ograniczenia spotkań towarzyskich, sprawdzają także strażnicy miejscy.

Zajęcia w szkołach i na uczelniach są zawieszone do 25 marca, ale jak zapowiedział wczoraj minister edukacji narodowej, przerwa prawdopodobnie zostanie wydłużona do Świąt Wielkanocnych.

 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Polak
Polak 20.03.2020, 09:40
Panie Banaszek poco pisać głupoty żeby siedzieć w domach jak sami tego nie robicie pozamykaliscie wszystkie urzędy. Nigdzie się dostać niemożna a tutaj miejska spółka MPGK na zieleni miejskiej sadzą panu Bratki na rondach może czas się zastanowić przecież one rosną tylko półtora miesiąca i będziecie je wywalać na śmietnik czy to jest tak potrzebne w takiej sytuacji. Zrobić doraźnie posprzątać papierki i do domu niech nierzaja się na wzajeml bo niewiadomo co będzie dalej czy będzie komu je oglądać Mamy epidemie w chełmskim czas rozsądku i zastanowienia a młodzież gdzie ma się podziać kina zamknięte bary tak samo był pan kiedyś młody chociaż dla mnie jest pan młody ale co zrobić z dzieciakami to jest młodość która nie jest wieczna nikt tego nie zrozumie do puki tego nie zazna
Tomasz
Tomasz 19.03.2020, 21:07
Proszę przyjechać na osiedle zachód,pod maka i przy pomniku Gen.Sikorskiego , gdzie grupy młodzieży szkolnej bez kontroli rodzicielskiej zaczynają się spotykać z nudy jak sądzę

Pozostałe