Chełm: Koronawirus. 81 osób objętych kwarantanną [AKTUALIZACJA]

  • 18.03.2020, 08:37 (aktualizacja 20.03.2020, 14:16)
  • DSO
Chełm: Koronawirus. 81 osób objętych kwarantanną [AKTUALIZACJA]
Ponad 4,5 tysiąca mieszkańców województwa lubelskiego zostało objętych kwarantanną, w całym kraju w izolacji przebywa 14,5 tysiąca osób.

Wszyscy objęci kwarantanną zalecona przez sanepid, albo mieli kontakt z tymi, u których stwierdzono koronawirusa, albo wrócili z kraju, w którym są ogniska choroby. Ponieważ wirus bardzo szybko się rozprzestrzenia, przestrzeganie kwarantanny stało się koniecznością. 

W Chełmie i powiecie chełmskim łącznie kwarantanną objęto 81 osób.

Wychodzić z domu nie chce m.in. prezydent Chełma, który niedawno wrócił ze służbowej wizyty w Norwegii. Prezydent jest na samoobserwacji.

Prezydent Jakub Banaszek za pośrednictwem mediów społecznościowych zaapelował do chełmian, by stosowali się do rządowych wytycznych i przestrzegali nakazów.

Za nieprzestrzeganie przymusowej kwarantanny grozi do 5 tys. złotych grzywny oraz do roku więzienia. Kara może być jednak dotkliwsza, jeżeli ktoś swoim zachowaniem naraził zdrowie lub życie innych. Za to grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 
 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe