Chełm: Remonty i zamknięte ulice. Kierowców czekają utrudnienia [AKTUALIZACJA]

  • 18.03.2020, 08:27 (aktualizacja 18.03.2020, 11:17)
  • DSO
Chełm: Remonty i zamknięte ulice. Kierowców czekają utrudnienia [AKTUALIZACJA]
Dzisiaj kierowcy poruszający się po Chełmie musza liczyć się z utrudnieniami w okolicach ulicy Waśniewskiego. Od piątku na Rejowieckiej. Od 23 marca całkowicie wyłączona z ruchu będzie ulica Kolejowa.

MPRD na ul. Waśniewskiego

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Chełmie rozpoczyna remont sieci wodociągowej w ulicy Waśniewskiego. Modernizowane mają być również przyłącza do budynków.
W związku z tym od środy 18 marca zmianie ulega organizacja ruchu w tym rejonie. Planowany termin zakończenia robót to 3 kwietnia. 

BUDIMEX na ul. Rejowieckiej

Wykonawca przebudowy krajowej 'Dwunastki” w granicach Chełma o dwa dni przesunął termin częściowego wyłączenia z ruchu ulicy Rejowieckiej.

Dziś miało nastąpić wyłączenie z użytkowania dwóch pasów po północnej stronie jezdni - na odcinku od skrzyżowania z ulicą Szpitalną do ronda im. Romana Dmowskiego. Jednak ze względu na prace związane z budową zjazdów z ul. Rejowieckiej do Galerii Chełm, tymczasowa zmiana w organizacji ruchu na tym fragmencie DK12 została przesunięta na najbliższy piątek - 20 marca.

Przypominamy, że tymczasowa organizacja ruchu na ul. Rejowieckiej wprowadzi pewne utrudnienia. Pasy po północnej stronie zostaną wyłączone, ale wykonawca zakłada utrzymanie pełnej przejezdności dwoma południowymi pasami ruchu – po jednym w każdym kierunku.

Zamknięte będą skrzyżowania z ulicami Kolberga, Krasickiego, Piaskową, Fredry, Zapolskiej, Kaflarską (dla samochodów ciężarowych), Witosa, Różaną. Przejezdność zostanie utrzymana na skrzyżowaniu z ul. Kochanowskiego i częściowo na skrzyżowaniu z ul. Piaskową, natomiast dojazd do posesji oraz dla służb miejskich będzie możliwy istniejącymi chodnikami, przyległymi drogami, a w późniejszym etapie po przebudowanej drodze dojazdowej.

Ruch pieszy zostanie przeniesiony na południową stronę ulicy Rejowieckiej, a zatoki autobusowe, które znajdują się na odcinku objętym tymczasową organizacją ruchu, zostaną przeniesione na zewnętrzną krawędź robót.

 

PRD Lubartów na ul. Kolejowej

W poniedziałek, 23 marca od godziny 7:00 do 19:00 zamknięta będzie ulica Kolejowa na odcinku od dworca PKP do ulicy Warzywnej. Dzień później, w tych samych godzinach zamknięty zostanie następny odcinek ul. Kolejowej - od skrzyżowania z Warzywną do Przejazdu Kowelskiego.

W tym czasie wykonawca będzie układał ostatnie warstwy nawierzchni asfaltowej, dlatego ulica będzie całkowicie nieprzejezdna – także dla mieszkańców.

– Przed wykonaniem warstwy ścieralnej nawierzchni prowadzimy na tych odcinkach prace związane z regulacją studzienek kanalizacyjnych, dlatego kierowców dojeżdżających do przyległy posesji prosimy o ostrożność – apeluje Artur Kostrzewski z Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Lubartów SA, które wykonuje przebudowę.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe