Chełm: Konsul Honorowy Ukrainy w Chełmie pomógł ponad 300 osobom dostać się do domu

  • 17.03.2020, 10:21
  • DSO
Chełm: Konsul Honorowy Ukrainy w Chełmie pomógł ponad 300 osobom dostać się do domu
Ponad 300 obywateli Ukrainy mogło wczoraj powrócić do swoich domów przez przejście graniczne w Dorohusku. Osoby te od kilku dni miały kłopoty z przekroczeniem granicy. Przyjechali do Polski transportem publicznym, który został zawieszony wraz z zamknięciem granic, dlatego też nie mogli dostać się do granicznej miejscowości Jagodzin na Ukrainie.

Z pomocą naszym sąsiadom przyszedł Konsul Honorowy Ukrainy w Chełmie Stanisław Adamiak, który wynajął autokar u prywatnego przewoźnika i zorganizował  bezpłatny transport przez granicę . Autokar kursował kilkukrotnie - ostatni transport na Ukrainę odbył się po godz. 22. Łącznie ponad 300 osób z Ukrainy mogło powrócić do swoich domów.

Warto dodać, że wynajęcie autokaru w obecnej sytuacji nie było rzeczą łatwą. Właścicielom należą się podziękowania za życzliwość i sprawną akcję. Konsul Stanisław Adamiak, składa również podziękowania Komendantowi oraz funkcjonariuszom Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Dorohusku za ogromną pomoc organizacyjną, sprawne odprawy graniczne  w czasie akcji.
 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe