Lubelskie: Wojewoda dementuje informacje o przewożeniu wszystkich chorych na koronawirusa do Puław

  • 16.03.2020, 09:13 (aktualizacja 20.03.2020, 14:20)
  • DSO
Lubelskie: Wojewoda dementuje informacje o przewożeniu wszystkich chorych…
W związku z utworzeniem w Puławach jednoimiennego szpitala zakaźnego wojewoda zapewnia, że wszyscy mieszkańcy Puław i powiatu puławskiego nadal będą objęci opieką medyczną. Od 16 marca br. na terenie województwa lubelskiego osoby zakażone koronawirusem SARS-CoV-2 i wymagające hospitalizacji będą lokowane w sześciu oddziałach zakaźnych dla dorosłych w szpitalach w Lublinie, Łukowie, Białej Podlaskiej, Tomaszowie Lubelskim, Chełmie i Biłgoraju, jednym oddziale zakaźnym dla dzieci w Lublinie oraz w jednoimiennym szpitalu zakaźnym w Puławach.

Mieszkańcy Puław i Powiatu Puławskiego!

W związku z utworzeniem w Puławach jednoimiennego szpitala zakaźnego zapewniam, że wszyscy mieszkańcy Puław i powiatu puławskiego nadal będą objęci opieką medyczną. Ambulatoryjnie – poprzez przychodnie (POZ), a w sytuacjach zagrożenia życia i konieczności hospitalizacji – pogotowie będzie przewozić chorych do najbliższego oddziału ratunkowego. Dla mieszkańców Puław i powiatu puławskiego będą to – w zależności od konkretnego zdarzenia – okoliczne szpitale w Dęblinie, Rykach, Opolu Lubelskim, Lubartowie, a także szpitale lubelskie, w szczególności 1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką. Ponadto, funkcjonowanie jednoimiennego szpitala zakaźnego w Puławach nie zakłóci dotychczasowego funkcjonowania miasta oraz komunikacji publicznej.

Wobec zdarzających się nieprawdziwych informacji, jakoby od poniedziałku 16 marca 2020 r. wszystkie osoby zakażone koronawirusem SARS-CoV-2 były kierowane tylko do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Puławach, oświadczam, że:

od 16 marca br. na terenie województwa lubelskiego osoby zakażone koronawirusem SARS-CoV-2 i wymagające hospitalizacji będą lokowane w sześciu oddziałach zakaźnych dla dorosłych w szpitalach w Lublinie, Łukowie, Białej Podlaskiej, Tomaszowie Lubelskim, Chełmie i Biłgoraju, jednym oddziale zakaźnym dla dzieci w Lublinie oraz w jednoimiennym szpitalu zakaźnym w Puławach. Wszystkie osiem szpitali tworzy integralny system leczenia osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa lubelskiego.

Lech Sprawka
Wojewoda Lubelski

dso_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe