Chełm: Władze miasta zwołują spotkanie dot. koronawirusa oraz nadzwyczajną Sesję Rady Miasta

  • 10.03.2020, 16:17
  • DSO
Chełm: Władze miasta zwołują spotkanie dot. koronawirusa oraz nadzwyczajną…
Władze miasta podejmują kolejne kroki dotyczące przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa

Jak informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta - w środę 11 marca odbędzie się spotkanie robocze dyrektorów wszystkich jednostek organizacyjnych Miasta, przedstawicieli spółek komunalnych, służb mundurowych, a także osób zaangażowanych w działania zabezpieczające przed ewentualnymi zarażeniami koronawirusem.

Dzień później, w czwartek 12 marca, o godzinie 9:00, odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta. W jej trakcie przedstawiony zostanie opracowany plan działań ws. przeciwdziałania ewentualnym zarażeniom koronawirusem.

Czy zostaną zamknięte obiekty sportowe i placówki oświatowe?

W tym momencie nie zapadła decyzja o zamknięciu żadnego z obiektów sportowych na terenie Miasta. Jeżeli jednak pojawi się taka konieczność, władze będą informować o tym fakcie zarówno mieszkańców, jak i media - informuje Urząd Miasta

W przypadku ewentualnego zamykania placówek oświatowych istnieje możliwość podjęcia takich decyzji, jednak należy wyraźnie podkreślić, że podstawą takiego działania musi być sytuacja świadcząca o takiej konieczności.

10 marca Urząd Miasta skierował do placówek edukacyjnych wskazówki dotyczące działań profilaktycznych zapobiegających potencjalnym zarażeniom wirusowym (grypa, koronawirus).

Dyrektorzy szkół zostali poproszeni o zakupienie dodatkowych termometrów do mierzenia temperatury ciała, a także o zwrócenie uwagi na dzieci, które zdradzają objawy stanu podgorączkowego. W przypadku dostrzeżenia niepokojących symptomów, nauczyciele powinni poinformować rodziców i poprosić ich o zabranie dziecka ze szkoły.

UM wystosował również prośbę o to, by osoby z zewnątrz miały ograniczoną możliwość wejścia na teren placówek edukacyjnych, a także o przełożenie terminów zaplanowanych imprez, które gromadziłyby większą liczbę osób z zewnątrz (np. dni otwarte).

- To placówki edukacyjne określają miejsce i sposób realizacji przekazanych wskazówek oraz próśb, które - co warte podkreślenia - mają charakter czysto profilaktyczny i zapobiegawczy. - informuje urząd

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zenek
Zenek 11.03.2020, 14:04
A Cuba zrobił test po powrocie z Oslo, czy naniósł choróbstwa?

Pozostałe