Chełm: Muzeum otrzymało dofinansowanie do wystawy stałej "Chełm jest jego imię..."

  • 06.03.2020, 12:05 (aktualizacja 09.03.2020, 12:12)
  • DSO
Chełm: Muzeum otrzymało dofinansowanie do wystawy stałej "Chełm jest jego…
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego właśnie ogłosiło wyniki naboru do programu 'Wspieranie działań muzealnych'. Projekt stałej wystawy historycznej "Chełm jest jego imię..." otrzymał ponad 200 tys. zł.

W ramach ministerialnego programu "Wspieranie działań muzealnych", którego celem jest wspieranie działalności w zakresie opieki konserwatorskiej nad muzealiami, archiwaliami i księgozbiorami, a także - prezentacji zbiorów w postaci atrakcyjnych poznawczo projektów wystawienniczych i wydawniczych, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dotację także dla Muzeum Ziemi Chełmskiej.

Projekt stałej wystawy historycznej obejmującej dzieje Chełma od X do XX wieku pod nazwą "Chełm jest jego imię..." otrzyma w tym roku dofinansowanie w wysokości - 117 000,00 zł, w przyszłym - 112 000,00 zł. Dofinansowanie jest tylko o 40 tys. zł niższe, niż muzeum aplikowało we wniosku.

Jak mówi dyrektor muzeum Natalia Jędruszczak

- Udało nam się, z czego ogromnie się cieszę. To zasługa pracowników, którzy napisali tak wysoko oceniony projekt. W muzeum, takiej stałej wystawy historycznej, nie ma praktycznie od 2012 roku.

Wystawa znajdzie się w siedzibie muzeum przy ul. Lubelskiej 57. Będzie to dwupoziomowa, multimedialna wystawa o powierzchni 260 m.kw.. Znajdą się w niej ożywione fotografie miasta, wystawa będzie narracyjna i pełna multimediów, realizowana we współpracy z innymi podmiotami.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe