Chełm: Przed szpitalem powstanie tymczasowa izba przyjęć. To ćwiczenia w związku z koronawirusem

  • 04.03.2020, 11:55
  • DSO
Chełm: Przed szpitalem powstanie tymczasowa izba przyjęć. To ćwiczenia…
Wojewoda lubelski Lech Sprawka zorganizował dzisiaj konferencję prasową na temat przeciwdziałania koronawirusowi. Zapowiedział specjalne ćwiczenia przed szpitalami w Chełmie i Lublinie oraz zaapelował do organizatorów o powstrzymanie imprez masowych.

Podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami wojewoda Lech Sprawka poinformował, że próbki na obecność koronawirusa będą badane także w laboratorium w Lublinie. Co znacznie skróci czas oczekiwania na wynik. Wyniki z lubelskiego laboratorium będą znane w przeciągu 8 godzin.

Lech Sprawka zapowiedział ponadto, że dzisiaj o godz. 14 zostaną przeprowadzone specjalne ćwiczenia służb przy szpitalach w Lublinie i Chełmie. Przy izbach przyjęć zostaną próbnie rozłożone specjalne namioty, które będą pełnić rolę tymczasowych izb przyjęć.

- Jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność - zapewniał Lech Sprawka.

Ponadto wojewoda poinformował, że również większość księży włączyła się w akcję informacyjną do wiernych, dotyczącą bezpieczeństwa podczas przyjmowania komunii oraz korzystania z wody święconej w kościołach. Wojewoda apeluje także do organizatorów o powstrzymanie imprez masowych. Lech Sprawka zaznaczył, że będzie zakazywał imprez, podczas których ilość osób może przekraczać 5 tys. osób, ale będzie także konsultował te decyzje z organizatorami. Odwołano m.in. Targi Edukacyjne w Lublinie.

- Analizowane są też inne imprezy masowe, szczególnie takie, gdzie liczymy się z dużą frekwencją. Apeluję o powstrzymanie się od organizacji imprez masowych - powiedział.

Wojewoda przypomniał również o podpisaniu dwóch wniosków na zakup wyposażenia: w wysokości 9,5 mln zł – dla szpitali z oddziałami zakaźnymi pozostającymi w stanie podwyższonej gotowości oraz w wysokości 169 tys. zł – dla Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. Środki te pochodzą z rezerwy ogólnej Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, przeznaczonej na przygotowania na przyjęcie potencjalnych pacjentów zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2.

Komunikaty w sprawie osób zarażonych koronawirusem będą podawane przez rzecznika wojewody lubelskiego o podanych godzinach. 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe