Chełm: Ruszają remonty chełmskich ulic. Będą spore utrudnienia w ruchu

  • 02.03.2020, 08:14
  • DSO
Chełm: Ruszają remonty chełmskich ulic. Będą spore utrudnienia w ruchu
Na chełmskie drogi wyjeżdża ciężki sprzęt. Od dzisiaj zmiana organizacji ruchu obowiązuje na ulicy Gustawa Orlicz - Dreszera, a od jutra zmiany w organizacji ruchu obejmą kilkusetmetrowy odcinek ulicy Wschodniej, od granicy miasta w kierunku centrum.

W Chełmie rozpoczyna się długo oczekiwany remont drogi krajowej nr 12 w granicach miasta, który został podzielony na 13 etapów. W pierwszej kolejności zmiany w organizacji ruchu obejmą kilkusetmetrowy odcinek ulicy Wschodniej, od granicy miasta w kierunku centrum. Wprowadzony zostanie ruch naprzemienny, sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej. 

Niemal równolegle rozpocznie się II etap inwestycji - przebudowa ulicy Rejowieckiej na odcinku od ul. Szpitalnej do ronda im. R. Dmowskiego. Projekt zmiany organizacji na czas budowy przewiduje całkowite zamknięcie dla ruchu najpierw północnej, a później południowej strony ulicy. Utrudnienia na tym etapie mogą potrwać do końca br. W kolejnych tygodniach prace powinny objąć stary przebieg ulicy Okszowskiej, na wysokości wiaduktu oraz rondo ZWiN i obręb mostu na Uherce.

– Miasto czeka złożone przedsięwzięcie logistyczne. By minimalizować utrudnienia, wykonawca dopuszcza wprowadzanie ruchu na poszczególnych etapach przed ułożeniem wierzchniej warstwy asfaltu. Niemniej musimy pamiętać, że przez najbliższe 20 miesięcy DK12 będzie jednym placem budowy. Dlatego apelujemy do kierowców i mieszkańców o ostrożność, cierpliwość i wyrozumiałość – mówi Ewa Budzyńska-Sawa, dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju.

Jednocześnie na całym przebudowywanym odcinku Drogi Krajowej Nr 12 należy się spodziewać lokalnych, krótkotrwałych utrudnień związanych z różnymi pracami w pasie drogowym. 

Jednocześnie korkować może się centrum miasta. Z dniem 2 marca wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu na ulicy Gustawa Orlicz - Dreszera na odcinku od ulicy Lubelskiej do ulicy Reformackiej wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Reformacką w Chełmie. Przewidywany termin przywrócenia stałej organizacji ruchu nastąpi 14 sierpnia 2020 roku.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kul .
Kul . 02.03.2020, 23:07
No nareszcie zaczynają coś robić z tą drogą !
nuaczycielowie
nuaczycielowie 02.03.2020, 11:06
w końcu

Pozostałe