Chełm: Rozgrywki w siatkówce i zapasach kobiet w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży „Lubelskie 2020”

 • 27.02.2020, 11:37 (aktualizacja 27.02.2020, 11:44)
 • DSO
Chełm: Rozgrywki w siatkówce i zapasach kobiet w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży „Lubelskie 2020”
Województwo Lubelskie jest organizatorem XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych „Lubelskie 2020”. To ważne święto sportu w naszym regionie, skupiające zawodników, kibiców, oraz pasjonatów sportu. Uroczyste otwarcie Olimpiady zaplanowano w dniu 29 marca 2020 r. o godz. 17.00 w Kraśniku w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika, a wydarzenie odbywać się będzie od 28 marca 2020 r. do 24 maja 2020 r.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych jest przedsięwzięciem o zasięgu krajowym, gromadzącym ponad 4500 osób z całej Polski. To wspaniałe wydarzenie skierowane jest do młodych sportowców w kategorii młodzików i kadetów. Organizacja wydarzenia obejmie 9 miast naszego województwa, posiadających nowoczesną infrastrukturę sportową oraz bazę noclegową.

Zawody rozgrywane będą w następujących miastach: Biała Podlaska, Chełm, Janów Lubelski, Kraśnik, Lublin, Łęczna, Puławy, Włodawa, Zamość. Rywalizacja będzie się toczyła w dyscyplinach takich jak: badminton, boks, brydż sportowy, gimnastyka artystyczna, gimnastyka sportowa, akrobatyka – trampolina, judo, piłka ręczna, piłka siatkowa, szachy, szermierka, taekwondo olimpijskie, tenis stołowy, zapasy kobiet, zapasy klasyczne oraz zapasy wolne.

Pierwsi zawodnicy stawią się w Puławach w dniu 28 marca, odbędą się wówczas rozgrywki szachistów. Gimnastyka sportowa i artystyczna będą ostatnimi zawodami rozgrywanymi podczas olimpiady, odbędą się one w Białej Podlaskiej w dniu 24 maja.

Województwo Lubelskie było gospodarzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych 15 lat temu, dlatego cieszymy się, że będziemy mogli zaprezentować nasz region wraz z jego walorami turystycznymi i rekreacyjnymi ponownie. 

Przedsięwzięcie, które nawiązuje do szlachetnej idei olimpijskiej, a także niesie w sobie olbrzymie wartości edukacyjno-wychowawcze, to przykład działania ludzi dobrej woli, którzy rozumieją, jak ważne jest stworzenie młodym sportowcom najlepszych warunków pozwalających w pełni korzystać z talentu, którym zostali obdarzeni. Wszystkich pasjonatów sportu i kibiców zapraszamy na to wspaniałe widowisko. 

Realizatorem Olimpiady będzie Lubelska Unia Sportu we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie.

 Trzymam kciuki i życzę powodzenia wszystkim młodym sportowcom, którzy przyjadą do nas z całej Polski. Jestem przekonany, że podczas zawodów odkryjemy wiele talentów i poznamy przyszłych mistrzów Polski, Europy, a może i świata – podkreślił Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Podczas konferencji marszałek Jarosław Stawiarski przedstawił oficjalne logo olimpiady oraz Ambasadora Olimpiady – Aleksandrę Mirosław – pochodzącą z Lublina złotą medalistkę mistrzostw świata w 2018 i 2019 roku we wspinaczce sportowej.

– Cieszę się, że będę mogła wspierać młodych sportowców. To wielka frajda patrzeć z bliska na ich rywalizację w sportach halowych, ale także dobra okazja, aby podziwiać wytrwałość i determinację poszczególnych zawodników – mówiła Aleksandra Mirosław.

W zawodach, które potrwają od 28 marca do 24 maja, weźmie udział ponad 3000 uczestników. Mistrzowie Polski wyłonieni podczas zawodów finałowych OOM, będą mieli szansę na zakwalifikowanie się do kadr narodowych, a przez to uzyskają szanse występu w młodzieżowych reprezentacjach Polski na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy w swoich dyscyplinach.

Planowane dofinansowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (ok. 2,5 mln zł) zostanie przeznaczone na: wyżywienie i zakwaterowanie uczestników, koszty sędziowskie, opiekę medyczną, nagrody regulaminowe, wynajem i przygotowanie obiektów sportowych, koszty przeprowadzenia zawodów, doposażenie sal w niezbędny sprzęt sportowy, koordynację działalności organizacyjnej.

Koszty po stronie Samorządu Województwa Lubelskiego: uroczystość otwarcia i zakończenia Olimpiady, popularyzacja imprezy, w tym m.in.: plakaty, banery, foldery, gadżety dla uczestników, strona internetowa, media, zakwaterowanie i wyżywienie gości, transport, przygotowanie i ewentualne remonty obiektów sportowych, obsługa zadania.

Miasta Gospodarze OOM:

 • Biała Podlaska – gimnastyka artystyczna, gimnastyka sportowa, akrobatyka-trampolina, piłka siatkowa mężczyzn,
 • Chełm – piłka siatkowa kobiet, zapasy kobiet,
 • Janów Lubelski – zapasy w stylu klasycznym,
 • Kraśnik – boks kobiet i mężczyzn, piłka ręczna kobiet, tenis stołowy,
 • Lublin – brydż sportowy, szermierka,
 • Łęczna – badminton,
 • Puławy – taekwondo olimpijskie, szachy,
 • Włodawa – zapasy w stylu wolnym,
 • Zamość – judo kobiet i mężczyzn, piłka ręczna mężczyzn.
dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe