Chełm: Kto będzie sprawował nadzór nad budową CAG? Miasto ogłosiło przetarg

  • 26.02.2020, 10:25
  • DSO
Chełm: Kto będzie sprawował nadzór nad budową CAG? Miasto ogłosiło przetarg
Chełmski ratusz szuka firmy, które zajmie się nadzorem inwestorskim nad budową Centrum Aktywności Gospodarczej.

Przetarg w tej sprawie został właśnie ogłoszony. Oferty można składać do 5 marca. Przypominamy, że Centrum ma powstać przy ul. Ceramicznej. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Prace nad utworzeniem Centrum Aktywności Gospodarczej powinny się zacząć jeszcze w tym roku.

O budowie Centrum Aktywności Gospodarczej mówiło się od lat. Pierwotnie CAG miał powstać do końca 2019 roku, ale okazało się, że poprzednie władze miasta nie doszacowały inwestycji. Początkowo budowę centrum wyceniono na 22 miliony zł, a dofinansowania z RPO WL wynosiło około 15 mln zł. Okazało się, że na realizację budowy ChCAG potrzeba 39 milionów zł. We wrześniu 2019 roku Chełm otrzymał obiecane jeszcze w lutym ub.r. ponad 27 milionów zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, na utworzenie centrum, które ma przyciągnąć inwestycje zewnętrzne i wspierać nowe, innowacyjne projekty typu start-up, głównie w dziedzinach energii, zdrowia i szeroko pojętej informatyki. 

Projekt pod nazwą Chełmskie Centrum Aktywności Gospodarczej zakłada stymulację wzrostu konkurencyjności gospodarczej Chełma i regionu, zmniejszenie bezrobocia oraz pozytywny wpływ na strukturę zawodową lokalnej społeczności. Chełmskie CAG umożliwi prowadzenie działalności gospodarczej wszystkim podmiotom, w tym nowym, młodym przedsiębiorcom, przez co ma przyczynić się do rozwoju innowacyjnego i kreatywnego przemysłu.

Nowe firmy zyskają dostęp do nowoczesnych obiektów magazynowo-produkcyjnych z częścią biurowo-socjalną i budynkiem ochrony przy ulicy Ceramicznej w Chełmie. Teren ma być kompleksowo zaopatrzony w niezbędne media, w tym teleinformatyczne oraz układ komunikacyjny z drogami, placami manewrowymi, chodnikami, parkingami, oświetleniem i pasem zieleni.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe