Chełm: Plac Łuczkowskiego i rewitalizacja tematami XXIII Sesji Rady Miasta

  • 25.02.2020, 07:14
  • DSO
Chełm: Plac Łuczkowskiego i rewitalizacja tematami XXIII Sesji Rady Miasta
XXIII Sesja Rady Miasta Chełm rozpocznie się dzisiaj o godzinie 13:00 i jest otwarta dla wszystkich. Obrady będą tez transmitowane na stronie chelmmiasto.esesja.pl

We wtorek, 25 lutego miejscy radni pochylą się między innymi nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla pl. Doktora Edwarda Łuczkowskiego, Lokalnym Programem Rewitalizacji i przystąpieniem do opracowania „Strategii rozwoju elektromobilności”.

Zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego pl. dr. E Łuczkowskiego mają na celu uporządkowanie i dostosowanie tego terenu do stanu faktycznego. Związane są m.in. z usankcjonowaniem przebiegu ulicy Przechodniej, która w obowiązującym planie jest częściowo oznaczona jako działka usługowa.

Aktualizacja Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Chełm na lata 2017 – 2023 rozszerza listę zadań podstawowych i uzupełniających, m.in. o propozycje zgłoszone przez mieszkańców, i pozwoli też miastu aplikować o dofinansowanie rewitalizacji starówki.

Z kolei uchwała intencyjna ws przyjęcia „Strategii rozwoju elektromobilności Miasta Chełm na lata 2020 – 2029” zakłada uregulowanie kwestii związanych z rozwojem niskoemisyjności w transporcie publicznym, promocji elektromobilności, wsparcia projektów takich jak rower miejski czy Smart City, np. dynamiczna informacja pasażerska w komunikacji publicznej lub sterowanie ruchem samochodowym i pieszych.

W porządku obrad XXIII sesji Rady Miasta Chełm znalazły się także podjęcie uchwały w sprawie udzielenia przez radę miasta zgody na nieodpłatne przejęcie mienia Skarbu Państwa, czyli nieruchomości, na której stoi Młyn Michalenki, a która jest objęta użytkowaniem wieczystym.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Antoni
Antoni 26.02.2020, 16:02
Były już środki w kwocie 2.000.000 na prace na tym placu załatwione przez poprzedników i to było be to uwalono a teraz wracają do sprawy.Może będzie program w tvp gdzie będzie wypowiadał się ekspert do wszystkiego nasz Pan Prezydent.
Kutuzow
Kutuzow 26.02.2020, 17:03
Antoni- co tak slabo- czyzby nie wyplacili dniowki? Ty glowny hejter chelmski -znawca opluwania - Antonii. do roboty -nie za to "kacykowie konkurencji " Tobie placa. Antoni do piora he he
Dw
Dw 25.02.2020, 12:41
Moze by tak ulice ponaprawiac na pierwszym miejscu. Juz mamy park wodny za tyle milionow.
zmienne dobro
zmienne dobro 25.02.2020, 09:13
A coś o bezpłatnych przejazdacj autobusami CLA będzie? Tak tylko pytam, bo przecież wiadomo, że pan prezydent pamięta...
Tutejszy
Tutejszy 25.02.2020, 09:33
Jasne, że będzie!
Środkowy paluszek do przecierania oka.?

Pozostałe