Chełm: Urząd Miasta planuje utworzyć Lokalną Organizację Turystyczną

  • 20.02.2020, 14:03
  • DSO
Chełm: Urząd Miasta planuje utworzyć Lokalną Organizację Turystyczną
Chełmski ratusz chce powołać w mieście Lokalną Organizację Turystyczną. W jej skład miałyby wejść także samorządy powiatu.

LOT jest organizacją współpracy samorządu terytorialnego (zwłaszcza samorządu szczebla powiatowego lub gminnego) i lokalnej branży turystycznej (szeroko rozumianej ze względu na heterogeniczny charakter gospodarki turystycznej) w zakresie promocji turystycznej obszaru obejmującego działalność tej organizacji. W szczególności zaś kreowania (tworzenia, promocji i rozwoju) lokalnych produktów turystycznych. LOT jest założona w formie prawno-organizacyjnej – stowarzyszenia.

Opierając się na Art. 4.3. Ustawy o Polskiej Organizacji Turystycznej (wraz z późniejszymi zmianami) oraz na wymogach Polskiej Organizacji Turystycznej i założeniach tworzenia trójstopniowego systemu promocji turystycznej w Polsce (tworzonego od 2000 roku) do najważniejszych zadań lokalnych organizacji turystycznych należą: 

  • integracja społeczności lokalnej, głównie jednostek samorządu lokalnego i branży turystycznej, 
  • kreowanie produktu turystycznego (tworzenie, rozwój i promocja) wokół lokalnych atrakcji turystycznych, 
  • gromadzenie i aktualizacja informacji o atrakcjach i produktach turystycznych, 
  • utrzymanie i prowadzenie lokalnych punktów informacji turystycznej.

Mówi Artur Juszczak, jeden z pomysłodawców inicjatywy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszystko po to, by przyciągnąć do Chełma i w nasz region więcej turystów, którzy odwiedzaliby miasto nie tylko przelotem.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Obecnie w województwie lubelskim działa sześć tzw. LOT-ów, m.in. w Krasnymstawie, Zamościu i Nałęczowie. 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wedrownik
wedrownik 24.02.2020, 13:31
Najważniejsze, że na czele stanie Juszczak, który jak legendarny Midas zamieniał wszystko w złoto (akurat on zamienia wszystko w g....no)
człek
człek 22.02.2020, 08:25
Jest cały sztab urzędników, cały wydział promocji i kultury w urzędzie miasta Chełm, który ma m.in. wypełniać zadania "z zakresu promowania walorów turystycznych chełmskich podziemi kredowych"?
Miasto nie potrafi rozpropagować podziemi chełmskich, które rzekomo są unikatem na światową skalę? Będą wydane kolejne pieniądze na organizację, która co najwyżej przetrwa do końca kadencji? Jeśli będą tam jakieś etaty, to będzie złota robota - kasa i mało konkretnej pracy?
Dżordż Klunej
Dżordż Klunej 20.02.2020, 17:06
Jakież to bez znaczenia.
gość
gość 20.02.2020, 20:32
Bez znaczenia dla tępych komuchów.
Dżordż Klunej
Dżordż Klunej 20.02.2020, 22:00
No widzisz, dla ciebie też.
gość
gość 20.02.2020, 23:58
Pisz komentarze do Trybuny albo Prawdy
hanys
hanys 21.02.2020, 01:05
Pisowski socjalista wyzywa innych od tępych komuchów. W pale się nie mieści. Tylko w Polsce towarzysze mają tak w głowach namieszane że wydaje im się że są prawica

Pozostałe