Chełm: Jednak będzie nowe boisko przy ZSP nr 3

  • 14.02.2020, 08:44
  • DSO
Chełm: Jednak będzie nowe boisko przy ZSP nr 3
Miasto Chełm podpisało umowę z wykonawcą, który wykona modernizację boiska przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 3 w Chełmie.

Wczoraj  odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli magistratu z firmą 'Supreme Sport', która oficjalnie odebrała teren budowy. Prace rozpoczną się w ciągu najbliższych tygodni. Decydujące będą warunki pogodowe.

Inwestycja zostanie zrealizowana do 24 lipca. Zakres robót obejmuje m.in. roboty rozbiórkowe, ziemne, fundamentowe i podbudowy, a także nawierzchniowe oraz te związane z odwodnieniem i pełnym wyposażeniem boiska.

Środki na modernizację boiska przy SP3 zostały zabezpieczone w budżecie miasta na 2020 rok. Inwestycja została również wsparta dotacją z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu "Sportowa Polska".

W 2017 roku w ramach Budżetu Obywatelskiego, mieszkańcy osiedla Rejowiecka przegłosowali projekt budowy profesjonalnego boiska przy Szkole Podstawowej nr 3 w Chełmie. Jak się później okazało - projekt został niedoszacowany, a miasta nie było stać na sfinalizowanie tej inwestycji. Przetarg ogłoszony w czerwcu 2019 roku również zakończył się fiaskiem. Dopiero w październikowym przetargu udało się wyłonić wykonawcę. Na nowoczesnym, wielofunkcyjnym boisku będzie można pograć w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną, a także w tenisa. Co ważne, boisko ma być przyjazne osobom niepełnosprawnym.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe