Chełm: Decyzja o odwołaniu bez związku z incydentem na studniówce - twierdzi prezydent

  • 13.02.2020, 14:52 (aktualizacja 13.02.2020, 15:11)
  • DSO
Chełm: Decyzja o odwołaniu bez związku z incydentem na studniówce - twierdzi…
Biuro Prasowe Urzędu Miasta Chełm przesłało oficjalne stanowisko prezydenta Jakuba Banaszka dotyczące zmiany na stanowisku II zastępcy.

Rano informowaliśmy o filmie, który opublikował Dziennik Wschodni, na którym widać wiceprezydenta Daniela Domoradzkiego, który podczas wizytacji służbowej na jednej ze studniówek w Chełmie pije alkohol z młodzieżą. Zachowanie wiceprezydenta oburza tym bardziej, że w Urzędzie Miasta był odpowiedzialny za oświatę.

Daniel Domoradzki złożył rezygnację, ze stanowiska która została przyjęta. Powodem miały być względy zdrowotne. 

Chełm: Daniel Domoradzki rezygnuje ze stanowiska. "Bogu niech będą dzięki" - napisał na swoim profilu na Facebooku

Głos w tej sprawie postanowił zabrać prezydent Jakub Banaszek, który dzisiaj jest nieobecny w Urzędzie Miasta. Oficjalne stanowisko prezentujemy poniżej:

Należy podkreślić, że wbrew temu, co napisano w jednym z lubelskich dzienników, II zastępca prezydenta miasta Chełm złożył rezygnację z urzędu 31 stycznia br.

Zrobił to po tym, jak zasłabł w trakcie spotkania z mieszkańcami, został przewieziony do szpitala i okazało się, że nasiliły się jego problemy zdrowotne. Wówczas udał się na zwolnienie lekarskie.

We wtorek, po powrocie ze zwolnienia lekarskiego, ponowił prośbę o odwołanie. Prezydent przyjął dymisję i następnego dnia, we środę podpisał stosowne zarządzenie.

Natomiast o nagraniu prezydent dowiedział się dopiero we środę wieczorem, więc decyzja o odwołaniu nie miała bezpośredniego związku z tym incydentem.

Nie zmienia to jednak faktu, że prezydent ocenił zachowanie swojego zastępcy jako niewłaściwe i nieprzystające do piastowanego urzędu."

Chełm: Dorota Cieślik powołana na stanowisko II Zastępcy Prezydenta Chełma

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
propozycja
propozycja 16.02.2020, 23:15
Prezydencie, może coś dobrego dla miasta trzeba zrobić? Np. podać się do dymisji. Już dwa lata prawie minęły i nic się nie dzieje pozytywnego. To chyba wystarczający powód.
newbe
newbe 14.02.2020, 09:24
Wypełnił swoją misję ;)
Jan
Jan 14.02.2020, 07:49
Mając problemy ze zdrowiem nie pijemy alkoholu zwłaszcza w miejscach publicznych. A potem tłumaczenia dlaczego zrezygnował :))))
Dwa lica
Dwa lica 14.02.2020, 02:47
Banaszek i te jego podwojne standardy. W wykorzystywaniu służbowego auta do prywatnych wojaży to jest stosowne. Tarzający się po pijaku i rozbijajacy się o barierki na koncercie TVP Zdzichu Szwed to stosowne. Niedotrzymywanie wyborczych obietnic stosowne. Darcie sie na podwladnych to stosowne. Oj, Banaszek, masz ty podwójne standardy.
pisowscy są jak spod matrycy-dno
pisowscy są jak spod matrycy-dno 13.02.2020, 18:37
Jeszcze jeden Zakłamany Ściemniacz ! Kto ci Psi Frajerze w to uwierzy ???
Antoni
Antoni 13.02.2020, 17:14
Kiedyś napisałem ,że włodarzowi naszego miasta to najlepiej wychodzi nakręcanie kilometrów na służbowo prywatnym pojeździe i karuzela kadrowa. Wystarczy popatrzeć kto odszedł z urzędu a kto został przyjęty.
Lawina
Lawina 13.02.2020, 17:58
Antoni nie pierdziel- od Twoich wpisow nie przybywa kasy miejskiej, ani inwestycji w przeciwienstwie do dzialan Prezydenta. Cienki Bolek jestes skoro tylko dwa takie agrumenty przedstawiasz. Kopsnij sie gosciu i zalatw cos dla Chelma bo poki co zasmradzasz tylko powietrze swoim jalowym gadaniem.
na pohybel głupcom
na pohybel głupcom 13.02.2020, 18:42
Lawina Głupoty - tak powinno brzmieć imię twoje . Pewnie tak też jest w rzeczywistości czytając twe wypociny .

Pozostałe