Chełm: Daniel Domoradzki rezygnuje ze stanowiska. "Bogu niech będą dzięki" - napisał na swoim profilu na Facebooku

  • 13.02.2020, 08:41 (aktualizacja 13.02.2020, 12:14)
  • DSO
Chełm: Daniel Domoradzki rezygnuje ze stanowiska. "Bogu niech będą dzięki" - napisał na swoim profilu na Facebooku
Dziennik Wschodni opublikował skandaliczny film, na którym widać wiceprezydenta Daniela Domoradzkiego, który podczas wizytacji służbowej na jednej ze studniówek w Chełmie pije alkohol z młodzieżą. To zachowanie kosztowało go stanowisko. Zachowanie wiceprezydenta oburza tym bardziej, że w Urzędzie Miasta był odpowiedzialny za oświatę. Jego oficjalne oświadczenie, w którym odwołuje się do Boga, budzi niesmak.

Daniel Domoradzki nie jest już zastępcą prezydenta Chełma. Najbliższy pracownik Jakuba Banaszka złożył rezygnację, która została przyjęta. Powodem miały być względy zdrowotne.

Inną wersję podaje Dziennik Wschodni. Wiceprezydent, odpowiedzialny za oświatę, pił alkohol na studniówce z uczniami jednej z chełmskich szkół. Zaprzeczyć się nie da, bo do sieci trafiło nagranie zrobione komórką, na którym widać jak urzędnik pije z młodzieżą.

Jak informuje Biuro Prasowe prezydenta, Jakub Banaszek zdecydował się przyjąć rezygnację swojego zastępcy, pana Daniela Domoradzkiego, złożoną 31 stycznia.

Wiceprezydent poprosił o odwołanie, argumentując swoją decyzję względami zdrowotnymi.

Zmiana na stanowisku II zastępcy prezydenta nastąpiła po powrocie pana Daniela Domoradzkiego ze zwolnienia lekarskiego, czyli we wtorek (11 lutego).

Na funkcję II Zastępcy Prezydenta Miasta Chełm, odpowiedzialnego m.in. za chełmską oświatę, prezydent powołał piastującą do tej pory stanowisko dyrektora Departamentu Edukacji i Sportu Dorotę Cieślik, pedagoga, wieloletniego dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 6, osobę znającą realia i potrzeby środowiska.

Daniel Domoradzki opublikował na swoim oficjalnym profilu na Facebooku oświadczenie, którego treść prezentujemy poniżej:

31 stycznia 2020 r. , w związku z poważnymi uszkodzeniami lewego ucha, pogłębiającym się niedosłuchem i co za tym idzie koniecznym zabiegiem operacyjnym, po przeanalizowaniu sprawy i przemodleniu, podjąłem decyzję o rezygnacji z funkcji zastępcy prezydenta miasta Chełm. Po powrocie ze zwolnienia lekarskiego, odbyłem rozmowę z prezydentem Jakubem Banaszkiem, który pozytywnie rozpatrzył moją prośbę odwołując mnie z funkcji wiceprezydenta Chełma.

▶ W tym miejscu pragnę bardzo gorąco podziękować wszystkim osobom, które w okresie mojego pobytu w szpitalu i w trakcie choroby wspierały mnie czynem, dobrym słowem i modlitwą. Chcę także podziękować wszystkim moim współpracownikom, w szczególności dyrektorom Departamentu Edukacji i Sportu Dorocie Cieślik, Departamentu Spraw Obywatelskich Monice Zaborek-Turewicz i kierownikowi Biura Informatyki Tomaszowi Dobkowskiemu. Dziękuję pracownikom Urzędu Miasta Chełm, szczególnie pracownikom Gabinetu Prezydenta, którym dane mi było kierować. Dziękuję dyrektorom jednostek organizacyjnych miasta, prezesom spółek komunalnych. Dziękuję radnym miasta Chełm, w szczególności radnemu Markowi Sikorze, który służył mi swoją pomocą po zasłabnięciu w Szkole Podstawowej nr 2 oraz radnemu Kamilowi Błaszczukowi, który pojawił się na chelmskim SOR po tym zdarzeniu. Dziękuję szczególnie Prezydentowi Jakubowi Banaszkowi, któremu życzę spełnienia wszystkich zamierzeń i siły w podejmowaniu wyzwań na rzecz miasta.

▶ W sposób szczególny dziękuję wspólnocie Bazyliki Mariackiej w Chełmie na czele z ks. Andrzejem Sternikiem. Dziękuję za jego dobre słowo, modlitwę i okazywane wsparcie. Pan Bóg rzeczywiście uczynił wielkie rzeczy dla nas, posyłając na Górkę takiego kapłana. Dziękuję prawosławnej wspólnocie miasta na czele z ks. Jarosławem Szczurem, jego modlitwę i wsparcie.

▶ Dziękuję też wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wspierali mnie w jakikolwiek sposób w wypełnianiu zadań na rzecz miasta. Wszystkim Wam, chciałbym życzyć po prostu dwa razy tego, czego Wy mi życzycie. Niech Wam Pan Bóg wynagrodzi w dwójnasób. Miasto zaś będę w swoich myślach i modlitwach powierzał opiece Matki Bożej Chełmskiej, która nam tu patronuje i króluje. W ciągu kilku dni opuszczę Chełm celem podjęcia leczenia. Na koniec polecam słowa, które kieruje do nas św. Paweł w Pierwszym Liście do Tesaloniczan: "Prosimy was, bracia, abyście uznawali władzę tych, którzy wśród was pracują, którzy przewodzą wam i w Panu was napominają. Ze wzgledu na ich pracę otaczajcie ich szczególną miłością. Między sobą zachowujcie pokój (...). Baczcie, aby nikt nie odpłacał złem za zło, lecz zawsze usiłujcie czynić dobrze sobie nawzajem i wszystkim. Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was. Ducha nie gaście, proroctwa nie lekceważcie. Wszystko badajcie, a co szlachetne zachowujcie. Unikajcie wszelkiego rodzaju zła."

Bogu niech będą dzięki.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Antoni
Antoni 19.02.2020, 18:20
Krzywdy nie dozna i spadnie na cztery łapy w jakiejś spółce z większą kasą niż wceprezydent. Wystarczy prześledzić wszystkie dymisje w naszym UM Chełm osób powołanych przez "dobrą zmianę" lub w spółkach miejskich. Jakoś wszyscy dobrze lądują. Przykład były prezes PUM Chełm ciepła posadka w NFZ w Chełmie. Kasa chyba ze dwa razy większa niż w PUM
Kpibic
Kpibic 14.02.2020, 04:18
Nie wiem co on bierze ale to coś mocno kopie
taliban polski
taliban polski 13.02.2020, 18:28
To nie jest urzędnik państwowy lecz jakiś chory,nawiedzony psychopata . Nie jest, jak tutaj sugeruje nawet religijny . To zwykły krętacz który sobie Bogiem i świętymi mordę wyciera , ponieważ w tym marnym kraju najlepsze przekręty robi się kościół i świętych. Koniunkturka !!!
Republicas Bananaś
Republicas Bananaś 13.02.2020, 15:41
Jeszcze jeden Zakłamany Ściemniacz ! Kto ci Psi Frajerze w to uwierzy ???
kraj z papieru toaletowego
kraj z papieru toaletowego 13.02.2020, 15:35
Strzeżcie się ludziska takich "katolllyyyków" - wydymają Was zawsze,wszędzie i bez mydła :))))))) Cóż za przepięknie badziewny narodek z nas...
Republicas Bananaś
Republicas Bananaś 13.02.2020, 14:42
Pisowski TALIBAN ma już to do siebie że jest pełen hipokryzji i obłudy. W kościołach i na miesięcznicach ku czci Kućmoła Dęęęntego leży krzyżem z mordą pełną frazesów , a kiedy opada zasłona...... :)))))) , hulaj dusza piekła nie ma ! Po przeczytaniu jego wypocin jestem pewien że to fałszywy ŚWIR .
Zen
Zen 13.02.2020, 14:27
Ten pan byl tam oficjalnie w imieniu prezydenta miasta czyli służbowo, a nie prywatnie, a w pracy alkoholu się nie pije i tyle w temacie.
AA
AA 13.02.2020, 16:40
powiedz to naczelnemu abstentowi RP Kwasniewskiemu a potem temu od szampana Tuskowi
Tutejszy
Tutejszy 14.02.2020, 20:10
No to sobie niewłaściwych patronów obrał...
ex-maturzysta
ex-maturzysta 13.02.2020, 12:20
a co Kuratorium na to ze mlodziez pije alkohol na studniowce - no chyba ze byla to imprezeza typu "ekstazy" z gwiazda.Gdzie byli nauczyciele? wszyscy pluja na Domaradzkiego a ja pytam sie w tym momemencie o tym co robia uczniowe -niedoszli abiturienci- a moze by tak wilczy b ialte i nie dopuscia do matury? a moze by tak nagane albo zwolnienie dla belfrow(moze oni samitez uczetniczyli? tylko nikt ich nie uwieczbni?)
Iwona
Iwona 14.02.2020, 10:07
Jakbyś miał maturę to wiedziałbyś, że studniówkę organizują rodzice i oni też pilnują porządku na takiej imprezie. Nauczyciele są tutaj zaproszonymi gośćmi. Stanowisko wiceprezydenta zobowiązuje do pewnych norm zachowania. Nie mam aż takich wymagań w stosunku do uczniów, którzy nie są jeszcze dojrzali i nie zajmują tak poważnego stanowiska. Picie alkoholu to tylko kropla w morzu gorszącego zachowania wiceprezydenta. Aż wstyd pisać co wygadywał ten człowiek do młodzieży. Alkohol zawsze był zakazany i jest nadal, ale porozmawiaj z tymi, którzy mają maturę i uczestniczyli w studniówce może opowiedzą jak wygląda studniówka.
zainteresowany
zainteresowany 16.02.2020, 08:16
Prawda nas wyzwoli - napisz, co mówił wiceprezydent. Mamy prawo wiedzieć, jak zachowuje się ktoś opłacany z publicznych pieniędzy.
Matura 36 lat temu
Matura 36 lat temu 13.02.2020, 13:47
1. Organizatorem studniówek nie są szkoły
2. Bale studniówkowe odbywają się poza terenem szkoły
3. Regulamin takiego balu opracowuje organizator - czyli, obecnie, uczniowie-organizatorzy. Jeżeli w takim regulaminie jest zapis o "zakazie wnoszenia i spożywania alkoholu" to tak ma być, jeżeli takiego zapisu nie ma, nic nie stoi na przeszkodzie w piciu alkoholu
4. Uczniowie klas maturalnych maja ukończone 18 lat
5. Nauczyciele są zapraszani przez organizatorów i przebywają na balu jako osoby prywatne
6. Były już prezydent Domaradzki miał pecha, dokonując wpisów na swoich profilach w serwisach społecznościowych, w których podkreślał, że na tych balach uczestniczy jako przedstawiciel UM
7. Pomijając zachowanie byłego prezydenta - jaką trzeba być k....ą nagrywając i upubliczniając filmik z, jakby nie patrzeć, zamkniętej imprezy!
8. W kultowym filmie "Psy", był dialog, gdzie taki, zaczynający od donoszenia, kończy :)
Antoni
Antoni 15.02.2020, 07:40
A jak by nie nagrali to picie z uczniami byłoby ok. Zastanów się co piszesz. Pokazanie środkowego palca w sejmie też by było ok gdyby tego nie nagrano.W takich sytuacjach najlepsze jest milczenie.
takitam
takitam 13.02.2020, 18:10
Odnośnie punktów 1-6 całkowita zgoda.
Odnośnie punktu 7... jakim trzeba być hipokrytą, żeby 'zasłaniać' dymisję PRZEMODLENIEM. Noż kuxva, śmiech na parkiecie!
Yaro
Yaro 13.02.2020, 15:02
No ale PiS padł ofiarą przepisów, które sam uchwalił powołując instytucję "sygnalisty".
jony
jony 13.02.2020, 14:46
"Im więcej wolno, tym mniej wypada". Gdyby wychylił kieliszek z gronem pedagogicznym, a uczniowie by nie widzieli byłoby OK. Nieodpowiedzialny gówniarz pił z gówniarzami to ma za swoje.
Ktoś
Ktoś 13.02.2020, 13:14
Jak 18 lat ma to chyba nie karalne ;)
Nitka
Nitka 13.02.2020, 10:42
Niech podziekuje rodzicom co mu pomogli,chyba jeszcze ślepota kurza zdiagnozowana u tego Pana.Jeszcze Boga w to miesza hahaha
jony
jony 13.02.2020, 10:25
Czyżby to była ostatnia wieczerza, apostołów to tam nie widziałem, ale judasz był :)
Herman
Herman 13.02.2020, 09:59
Co za hipokryta,ale czego wymagać po pisowcu
jony
jony 13.02.2020, 09:55
Porąbany gość i tyle
proboszcz
proboszcz 13.02.2020, 09:12
Z tego co pisze to ma zadatki na wikariusza ewentualnie ministranta a nie na twardo stąpającego po ziemi zarządcę Chełma. Bogu niech będą dzięki za tą dymisję.
newbe
newbe 13.02.2020, 09:06
Młody, niedoświadczony wypuszczony na starcie z Matką Polką. Musi się jeszcze sporo nauczyć. Polecam zaznać prawdziwego życia poza polityką. Dużo się zyskuje na wiarygodności i kompetencjach. Jak ktoś w życiu nie pracował poza polityką i to bardzo źle świadczy o człowieku, ma się wypaczony pogląd na życie.
senior
senior 13.02.2020, 09:04
Niesmak budzi mieszanie młodzieży do rozgrywek politycznych.
takitam
takitam 13.02.2020, 18:13
Niesmak budzi mieszanie Boga do czegokolwiek.
Gość powinien przyjąć na klatę, przeprosić i spier.dalać.
gośc
gośc 13.02.2020, 13:02
A jakie to mieszanie młodzieży. Sam chciał to i pił, nie widziałem, żeby ktoś na siłę mu do gardła wlewał. Był świadomy tego co robi.
Kapitan Zubek
Kapitan Zubek 13.02.2020, 15:33
Ktoś to nagrał i puścił dalej, To stare ubeckie metody. nie wykluczam, że nagrywał rodzic lub nauczyciel.

Pozostałe