Chełm: Muzeum stara się o dofinansowanie na rewitalizację

  • 12.02.2020, 07:32
  • DSO
Chełm: Muzeum stara się o dofinansowanie na rewitalizację
Muzeum Ziemi Chełmskiej szykuje się do rewitalizacji - by placówka stała się wizytówką turystyczną miasta i miejscem spotkań kulturalnych.

W tym roku chełmskie muzeum złożyło do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 5 wniosków o dofinansowanie, z czego 2 to projekty inwestycyjne, a pozostałe to projekty naukowe.

Niedawno muzeum wymieniło 58 starych okien, w najbliższym czasie chciałoby się zająć remontem zewnętrznej elewacji oraz dachu.

- Chcemy zaprosić gości do wnętrza, żeby tam była kawiarnia i miejsce odpoczynku, planujemy również nową wystawę historyczną, na którą złożony jest projekt dwuletni - wyjaśnia dyrektor muzeum Natalia Jędruszczuk

loadingŁaduję odtwarzacz...

loadingŁaduję odtwarzacz...

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
d,,,k
d,,,k 12.02.2020, 08:02
Tylko nie likwidujcie tej zielonej witryny.Jest przepiękna.
gość
gość 12.02.2020, 16:43
Kto mówi o likwidacji? Czytaj ze zrozumieniem + w słowniku języka polskiego trudne słowo "rewitalizacja".
eksponat
eksponat 20.02.2020, 09:29
Patrząc na rewitalizacje rynków miast, polegające na wykaniu betonu, obawy o zieloną witrynę wydają się uzasadnione. Jednak w muzeum zapewne przypilnują tego elementu sprzed lat.

Pozostałe