Chełm: Rusza remont DK12! Znamy wstępny termin rozpoczęcia robót

  • 11.02.2020, 13:16
  • DSO
Chełm: Rusza remont DK12! Znamy wstępny termin rozpoczęcia robót
Miasto Chełm otrzymało od wykonawcy przebudowy Drogi Krajowej Nr 12 wstępną aktualizację harmonogramu prac

Roboty drogowe rozpoczną się w ostatnich dniach lutego lub z początkiem marca (w zależności od terminu dostawy materiałów na budowę). I etap obejmie północną stronę ul. Rejowieckiej na odcinku od skrzyżowania ze Szpitalną do Krzyżówek Lubelskich oraz ulicę Wschodnią.

Do tego czasu Budimex planuje m.in. wykonanie wycinki drzew, robót geodezyjnych oraz prac związanych ze zmianą organizacji ruchu drogowego.

- Kierowców uczulamy również, że obecnie na ulicy Rejowieckiej mogą wystąpić utrudnienia związane z budową zjazdów do Galerii Chełm. Jednocześnie apelujemy do mieszkańców, którzy mają niezinwentaryzowane przyłącza zlokalizowane w pasie drogowym, o zgłoszenie ich wykonawcy. - informuje Urząd Miasta

Jeżeli mieszkańcy nie zrobią tego przed rozpoczęciem robót rozbiórkowych w terenie, muszą się liczyć z prawdopodobieństwem zerwania takiej sieci, a tym samym przerwą w dostawie wody, prądu, czy innych mediów. Ewentualny koszt naprawy i legalizacji tego typu przyłączy ponosić będzie ich właściciel lub użytkownik.

- To bardzo istotne także dlatego, że niezinwentaryzowane przyłącza mogą znacząco wydłużyć czas wykonania przebudowy krajowej "dwunastki". - dodaje Biuro Prasowe Urzędu Miasta

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe