Chełm: Prezydent chce Ratusza na Placu Łuczkowskiego

  • 07.02.2020, 12:48
  • DSO
Chełm: Prezydent chce Ratusza na Placu Łuczkowskiego
Urząd Miasta szuka wykonawcy opinii geotechnicznej pod dokumentację projektową na odbudowę Ratusza na Placu Łuczkowskiego. O przywróceniu zabytkowego budynku prezydent Jakub Banaszek pisał w listopadzie ubiegłego roku, zaznaczając przy tym, że "(...) zdjęcie przedstawiające Ratusz jest zwróceniem uwagi i zachęceniem do dyskusji (...) razem możemy przygotować dobry, odpowiadający na potrzeby mieszkańców projekt."

Urząd Miasta opublikował przetarg na "Wykonanie opinii geotechnicznej, dokumentacji badań podłoża gruntowego oraz projektu geotechnicznego dla potrzeb wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej na odbudowę Ratusza, które służyć będą do właściwego i bezpiecznego zaprojektowania ww. obiektu, w ramach zadania pn.:” „Rewitalizacja pl. dr. Edwarda Łuczkowskiego wraz z zabytkowymi piwnicami w Chełmie"

W zapytaniu ofertowym przygotowanym przez Urząd Miasta czytamy, że budynek Ratusza o powierzchni ok. 100 m2 miałby stanąć w centralnej części placu zgodnie z warunkami wydanymi przez Konserwatora Zabytków. "Ratusz docelowo zostanie odbudowany na obszarze, pod którym ciągną się Podziemia Kredowe".

Prezydent Jakub Banaszek chciałby, aby w budynku Ratusza, który stanie na Placu Łuczkowskiego, była sala, która umożliwi np. zawarcie ślubu, a sam budynek posiadał przezroczystą podłogę, przez którą będzie widać Podziemia Kredowe.

Miasto przygotowuje projekt o dofinansowanie szeroko zakrojonej rewitalizacji placu. Dotacja może sięgnąć 85% czyli ok. 12 milionów zł.

- Rewitalizacja jest konieczna z uwagi na stan techniczny podłoża, o czym wielokrotnie informowaliśmy. Biorąc pod uwagę konieczność przygotowania projektu, chcemy kompleksowo zmienić tą część miasta – mówi prezydent Jakub Banaszek.

dso_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
będzie dobrze
będzie dobrze 16.02.2020, 23:06
No to już mamy: młyn kupiony na teatr czy coś podobnego, plan ratusza, zamieszanie z Rejowiecką i szereg innych inwestycji prowadzonych z rozmachem i troską o rozwój miasta. Jeszcze niech Zenek zaśpiewa w Kumówce to będzie ogólna szczęśliwość
Herr Uher
Herr Uher 16.02.2020, 18:13
Uważam, że ratusz nikomu nie jest potrzebny, a odbudowa muru ucieszy tylko obszczymurków. No chyba że umieścimy w nim posterunek sił szybkiego reagowania, które będą pacyfikować zaplutą, zapitą i bluzgającą gawiedź, która co weekend nocami zamienia plac w zasikany rynsztok. Zapewne ucieszą się też panowie bezdomni (tzw. ziomusie, którzy proszą o złotóweczkę) - będa mieli cień w upalne dni. Teraz bowiem latem smażą się w pełnym słońcu, aż do wymiotów, co obserwują klienci okolicznych ogródków piwno-kawiarnianych. I tak się toczy życie pomału w tym Chełmie.
Piotr
Piotr 10.02.2020, 09:42
Zaczyna sie i budowanie pomnikow w Chelmie
Yhy
Yhy 10.02.2020, 08:57
To będzie pomyłka na miarę Parku Wodnego. Dość tych kwiatków do kożucha!
Maja
Maja 09.02.2020, 20:34
już nie mogę się doczekać, pewnie będzie piękny
Bakteria
Bakteria 08.02.2020, 21:48
Podobny jest w Pułtusku. Proszę tylko popatrzeć. Trzeba inwestować w to co zatrzyma młodych w Chełmie a nie.........
chełmianin
chełmianin 07.02.2020, 18:13
Już była zapowiadana przebudowa p. Łuczkowskiego, zmuszono przedsiębiorcę do zlikwidowania kiosku. Potem stwierdzono że przebudowy nie będzie. Może w końcu p. prezydent zacznie spełniać obietnice dot. rozwoju przedsiębiorczości w mieście bo jak na razie tylko jego koledzy partyjni tworzą niskopłatne budżetowe miejsca pracy.
gość
gość 08.02.2020, 15:44
Idź się poskarżyć do KW PZPR.
gość
gość 07.02.2020, 19:15
Towarzyszu chełmianinie nie wysilajcie się, bo wam żyłka pęknie.

Pozostałe