Dorohusk: Obywatel Turcji, z fałszywym bułgarskim paszportem, chciał wjechać do Polski

  • 30.01.2020, 07:02
  • DSO
Dorohusk: Obywatel Turcji, z fałszywym bułgarskim paszportem, chciał wjechać…
Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali obywatela Turcji, który przy pomocy fałszywych bułgarskich dokumentów, próbował przekroczyć ukraińsko-polską granicę w Dorohusku.

27 stycznia br., na terenie kolejowego przejścia granicznego w Dorohusku, do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym, stawił się 47 - letni ob. Turcji. Pasażer pociągu relacji Kijów – Warszawa, podczas prowadzonej kontroli granicznej, posłużył się bułgarskimi dokumentami. Prowadzący odprawę funkcjonariusz SG, zwrócił uwagę na nerwowe zachowanie mężczyzny i postanowił szczegółowo przyjrzeć się przedstawionym do kontroli dokumentom. W czasie prowadzonych sprawdzeń, okazało się, iż przedstawiony do odprawy bułgarski paszport ma wymienioną stronę zawierającą dane personalne, natomiast dowód osobisty został sfałszowany. Mężczyzna został zatrzymany i otrzymał decyzję o odmowie wjazdu.

Obywatel Turcji w rozmowie z funkcjonariuszami przyznał się, iż fałszywe dokumenty kupił w Stambule od nieznanej mu bliżej osoby. Docelowo z ich pomocą planował dostać się do Niemiec. W sprawie wszczęto postępowanie dotyczące posługiwania się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami. Obywatel Turcji po zakończeniu wobec niego prowadzonych czynności administracyjnych i procesowych został przekazany służbom granicznym Ukrainy.

Posługiwanie się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami usankcjonowane jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili w ubiegłym roku ponad 770 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy…..”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe