Chełm: Policja podsumowała ferie zimowe na drogach

  • 28.01.2020, 11:21
  • DSO
Chełm: Policja podsumowała ferie zimowe na drogach
Przez cały czas trwania ferii policjanci z Lubelszczyzny dbali o bezpieczeństwo dzieci wyjeżdżających i powracających z zimowego wypoczynku. Funkcjonariusze w tym czasie skontrolowali blisko 100 autokarów, sprawdzali trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów. W okresie ferii na drogach naszego województwa doszło do 35 wypadków, w których zginęło 5 osób, a 42 odniosło obrażenia.

Na Lubelszczyźnie zakończyły się już ferie zimowe. Podczas dwutygodniowego wypoczynku nad bezpieczeństwem podróżujących, w tym dzieci wyjeżdżających na zimowiska czuwali policjanci. Kierowcy, którzy wyruszyli w podróż musieli liczyć się ze wzmożonymi kontrolami. Funkcjonariusze sprawdzali czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów – przede wszystkim autokarów. Mundurowi zwracali również uwagę czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa.

Na terenie całego województwa przeprowadzonych zostało blisko 100 kontroli autokarów wyjeżdżających z dziećmi na zimowiska. W trakcie kontroli zatrzymano 1 dowód rejestracyjny, stwierdzono 8 usterek.

W czasie trwania ferii zimowych na terenie woj. lubelskiego (10-26.01.2020 roku) doszło do 35 wypadków, w których 5 osób zginęło, a 42 doznało obrażeń, odnotowano 470 kolizji. Piesi uczestniczyli w 12 wypadkach, w wyniku których 3 osoby zginęły, a 9 odniosło obrażenia.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe