Krasnystaw: Zatrzymano ciężarówkę z licznikiem cofniętym o prawie 900 tys. km

  • 24.01.2020, 12:45
  • DSO
Krasnystaw: Zatrzymano ciężarówkę z licznikiem cofniętym o prawie 900 tys. km
Policjanci wyjaśniają jak doszło do zmniejszenia wartości licznika przejechanych kilometrów w trzech pojazdach. Nieprawidłowości dotyczące stanu licznika dwóch z nich mundurowi ujawnili w trakcie kontroli drogowych, do których doszło wczoraj na terenie powiatu. Właściciel trzeciego pojazdu sam zgłosił się na komendę i powiadomił o fakcie cofniętego licznika w niedawno zakupionym aucie.

Wczoraj około godz. 17:00 w miejscowości Rożki policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej samochód m-ki Mazda. W czasie kontroli funkcjonariusze sprawdzili stan drogomierza pojazdu. Jak się okazało aktualny przebieg w chwili kontroli był mniejszy o kilka tys. km. w stosunku do odczytu, jakiego dokonano w grudniu ubiegłego roku.

Drugi pojazd funkcjonariusze skontrolowali po godz. 21:00 na terenie Krasnegostawu. Kierujący pojazdem ciężarowym m-ki Man, 54–letni obywatel Ukrainy przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Po odczytaniu drogomierza pojazdu mundurowi ujawnili, że w chwili kontroli stan licznika jest mniejszy o prawie 900 tys. km w stosunku do stanu licznika wprowadzonego podczas kontroli stanu technicznego pojazdu, która miała miejsca na początku 2019 roku.

Trzeci podobny przypadek zgłosił na komendzie 29-letni mieszkaniec powiatu lubaczowskiego. Mężczyzna pod koniec 2019 roku na terenie powiatu krasnostawskiego  nabył samochód osobowy m-ki BMW. Po sprawdzeniu odczytu drogomierza pojazdu w dostępnych bazach internetowych okazało się, że stan licznika z września 2019 roku jest o ponad 200 tys. km większy od aktualnego wskazania drogomierza BMW.

W tych sprawach wszczęte zostały postępowania, które wyjaśnią, czy doszło do zmiany wskazania drogomierza lub ingerencji w prawidłowość jego pomiaru. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.   

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Monia
Monia 24.01.2020, 20:01
Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25

Pozostałe