Chełm: Eksperci Związku Miast Polskich pracują nad "Zielonym Miastem Chełm"

  • 22.01.2020, 10:56
  • DSO
Chełm: Eksperci Związku Miast Polskich pracują nad "Zielonym Miastem Chełm"
Urząd Miasta stara się o dofinansowanie z Funduszy Norweskich w ramach programu Rozwój Lokalny. Chodzi o 10 mln euro. Zgłoszony przez urzędników magistratu projekt pod nazwą "Zielone Miasto Chełm", zajął 17 miejsce (na 255 miast) i został zakwalifikowany do kolejnego etapu konkursu.

20 stycznia w Urzędzie Miasta Chełm odbyło się pierwsze spotkanie pracowników magistratu z ekspertami Związku Miast Polskich, którzy pomogą opracować niezbędne dokumenty. Finalna wersja projektu "Zielone Miasto Chełm" zakłada m.in. podniesienie efektywności transportu zbiorowego poprzez zakupienie nowego taboru komunikacyjnego, wdrożenie polityki czystego miasta, rewitalizacji terenów zielonych (stworzenie atrakcyjnych stref aktywności i wypoczynku) oraz przygotowanie nowego monitoringu miejskiego i wdrożenie programu aktywizacji bezrobotnych.

W wyniku współpracy z ekspertami zewnętrznymi opracowane zostaną dwa kluczowe dokumenty: Plan Rozwoju Lokalnego oraz Plan Rozwoju Instytucjonalnego. Jak inofrmuje Urząd Miasta Chełm:

- Ich przygotowanie pod okiem specjalistów posiadających ogromne doświadczenie we współpracy z jednostkami samorządowymi, pozwoli wytyczyć kierunek rozwoju zarówno Miasta, jak i samego Urzędu. To z pewnością przyniesie wymierne korzyści dla wszystkich mieszkańców 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ano
ano 22.01.2020, 11:48
A przy remoncie Rejowieckiej nikt nie pracuje
ani
ani 22.01.2020, 18:05
jak masz czas, to wez szczote i zaczynij czasci-przyda sie jak znalazly jak Budimex wejdzie -przy okazji nabierzesz krzepy i odechce sie Tobie pierniczyc takie dudy

Pozostałe