Chełm: Nieprawidłowości przy orzekaniu o niepełnosprawności? Sprawdzi to prokuratura

  • 13.01.2020, 09:43
  • DSO
Chełm: Nieprawidłowości przy orzekaniu o niepełnosprawności? Sprawdzi to prokuratura
Wojewoda lubelski Lech Sprawka złożył do Prokuratury Rejonowej w Chełmie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez członków Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Chodzi o nieprawidłowości związane z wydawaniem orzeczeń, które potwierdziła kontrola przeprowadzona przez Wojewódzki Zespół Orzekania o Niepełnosprawności.

Placówka została wzięta pod lupę po anonimie, który wcześniej trafił do wojewody.

Sytuację opisuje z-ca prezydenta Chełma Daniel Domoradzki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kontrola wykazała m.in., że członkowie zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności wydawali orzeczenia sobie i członkom swoich rodzin z naruszeniem postanowień kodeksu postępowania administracyjnego. Do ulg i uprawnień przewidzianych dla osób niepełnosprawnych należą m.in.: stypendia dla niepełnosprawnych uczniów i studentów, karty parkingowe, jednorazowe fundusze na podjęcie działalności gospodarczej, a także uprawnienia związane z czasem pracy.

Lista nieprawidłowości jest dłuższa. Członkowie chełmskiego zespołu nieprawidłowo wystawiali też i rozliczali służbowe delegacje. 

O wszczęciu wewnętrznej kontroli w Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności zdecydował też prezydent Chełma Jakub Banaszek.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wkurzam się
Wkurzam się 13.01.2020, 19:59
Przestańcie wykorzystywać niepełnosprawnych do propagandy politycznej i zajmijcie się ich realnymi problemami.
andy
andy 14.01.2020, 20:04
czas położyć kres tej patologii
Zdzichu
Zdzichu 13.01.2020, 19:17
Zlikwidować ulgi i po kłopocie
Nieróbstwu mówię NIe!!!
Nieróbstwu mówię NIe!!! 13.01.2020, 15:23
Polecam skontrolować MOPR, tam też są osoby nieuprawnione do świadxczeń, a je pobierają. dwa samochody pod blokiem , a po zasiłek się idzie, bo na tipsy braknie!!!
Marta
Marta 14.01.2020, 22:51
No i co z tego ze 2 auta. Wez niepełnosprawnośc na swoje barki to zobaczysz
Ja
Ja 15.01.2020, 10:39
Dwa auta,zdrowie i smiech,że się udało oszukać system! Tak to się ma.
Pełnosprawna
Pełnosprawna 13.01.2020, 13:57
Niestety w Chelmie co raz więcej osób udaje niepelnosprawnych,alkoholików lub ofisry przemocy,aby zyskać parę groszy lub przywileje! Ludzie weżcie się do roboty i cieszcie się zdrowiem!!!
gość
gość 13.01.2020, 12:34
Dziecku z obustronnym niedosłuchem należy wykluczyć z osob niepełnosprawnych ...bo nie ma problemow z nauką. Na moje pytanie dlaczego taka odmowa kiedy wyniki słuchu są nieco gosze od tego z przed 2 lat oraz dalej nie rokuje się poprawy i co ma do tego nauka? To dr. powiedziała prosto w oczy że zrobiła łaskę za pierwszym razem przyznając.
Prosiła żeby kolejnym razem udać sie do innego punktu badań...???A jak by miala złą opinie psychologa i kłopoty z nauką to by to podparło badania i wtedy decyzja była by inna....
Pełnosprawna
Pełnosprawna 13.01.2020, 20:15
Ciesz się kobieto,że masz zdrowe dziecko,nie każdy ma takie szczęście.Pomyśl o jego przyszłości a nie zasiłku pielęgnacyjnym.Nie szukaj choroby na siłę bo choroba to tragedia.
Uważna
Uważna 14.01.2020, 09:14
- uważam, że pozbawianie dziecka z obustronnym niedosłuchem, orzeczenia o niepełnosprawności dla zasady "ciesz się kobieto, że masz dziecko zdrowe", jest ewidentną szkodą wyrządzoną dziecku, albowiem niedosłuch nie ustąpi, a mając na uwadze przyszłość dziecka, z orzeczeniem niepełnosprawności, można skorzystać z dofinansowania do aparatu słuchowego wyższej generacji, czy np. wspomnianego wyżej stypendium...

Pełnosprawna
Pełnosprawna 14.01.2020, 10:18
Okresowe niedosłuchy ustępują pani Uważna!
miki
miki 13.01.2020, 10:23
karty parkingowe, żeby parkować przed blokiem
Specjalista
Specjalista 13.01.2020, 11:25
Na miejscu przeznaczonym dla niepełnosprawnych ;)
niepełnosprawby
niepełnosprawby 13.01.2020, 11:46
Raczej pod gmachem, jak przyjeżdżają do pracy ;)
niepelnosprawna
niepelnosprawna 15.01.2020, 00:48
To skandal co się teraz dzieje, zabierają ludziom z ciężkimi chorobami stopien niepelnosprawnisci albo daja lekki a niektorzy mlodzi, sprawni ludzie mają stopien umiarkowany.

Pozostałe