Chełm: Trwa procedura odwoławcza dyrektor Chełmskiego Domu Kultury

  • 10.01.2020, 13:55
  • DSO
Chełm: Trwa procedura odwoławcza dyrektor Chełmskiego Domu Kultury
Trwa procedura odwoławcza ze stanowiska dyrektora Chełmskiego Domu Kultury Małgorzaty Paździor-Król

Ratusz otrzymał już wymagane opinie stowarzyszeń i organizacji współpracujących z placówką. Niektóre z nich nie chciały zabierać głosu w tej sprawie, inne poparły decyzję o odwołaniu.

O szczegółach mówi Daniel Domaradzki z-ca prezydenta miasta:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Urząd Miasta, w sprawie nieprawidłowości w Chełmskim Domu Kultury, zawiadomił również rzecznika finansów publicznych. Na chwilę obecną nie podjął on jeszcze żadnego postanowienia w tej sprawie.

Do 18 stycznia poznamy też opinię Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Później Urząd Miasta podejmie ostateczną decyzję.

Przypomnijmy - procedurę odwołania Małgorzaty Paździor - Król ze stanowiska dyrektora Chełmskiego Domu Kultury Urząd Miasta podjął pod koniec listopada po zapoznaniu się z wynikami kontroli wszczętej w związku z naruszeniem procedur w zawieraniu usług, które nie wynikały z działalności statutowej instytucji kultury.

Chełm: Miasto wszczęło procedurę odwoławczą dyrektor ChDK-u

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ja
Ja 11.01.2020, 18:06
Nie są to rozgrywki polityczne a przynajmniej tylko. Od lat cały Chełm wie jak pani dyrektor naduzywala swojego stanowiska, ale jej nadużycia były kryte przez poprzednie władze. Proszę poszperac i poczytać archiwa. A wykorzystywanie chelmskich firm do prywatnych celów? Myślę że za to powinien się wziąść prokurator.
Anna Brandt
Anna Brandt 11.01.2020, 14:50
Nie znam dokladnie sprawy ale bywam w Chelmie ostatnio dość często i jestem zauroczona działalnością ChDK... I to nie tylko ze wzgledu na cudowne koncerty w wykonaniu chelmskich wykonawców 6.01 czy Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej 10.01.2020.
Zdaję sobie sprawę że to rozgrywki polityczne... Bo tylko TEN, CO NIC NIE ROBI, NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW!
Borys
Borys 10.01.2020, 22:14
Ot, demokracja po chełmsku. Szkoda. Kto zastąpi obecną dyrektorkę? Antypisowscy do niedawna Kazimierczakowie?:)

Pozostałe