Chełm: Powołano Młodzieżowego Zastępcę Prezydenta Chełma

  • 09.01.2020, 16:15 (aktualizacja 09.01.2020, 16:29)
  • DSO
Chełm: Powołano Młodzieżowego Zastępcę Prezydenta Chełma
Prezydent Chełma Jakub Banaszek powołał swojego młodzieżowego zastępcę

Młodzieżowy Zastępca Prezydenta Chełma został ogłoszony na dzisiejszej konferencji prasowej w Urzędzie Miasta przez wiceprezydenta Daniela Domoradzkiego. Został nim przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Kacper Jasyk. Ratusz stawia przed nim konkretne wyzwania, m.in. opracowanie młodzieżowego grantu obywatelskiego, czyli Budżetu Obywatelskiego Młodzieży, który funkcjonuje już m.in. w Lublinie.

Młodzieżowy prezydent zajmie się także opracowaniem strategii aby pobudzić działania w młodzieżowych placówkach oświatowych, celem zatrzymania odpływu młodych osób z Chełma.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

- Jest osobą lubianą i cenioną zarówno w środowisku młodzieżowym, jak i nauczycielskim, a jako przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta współpracował z radnymi - mówił o Kacprze Jasyku wiceprezydent Domoradzki

Kacper Jasyk to uczeń czwartej klasy Technikum Ekonomicznego Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie. Będzie pełnił swoją funkcję społecznie. 

- Chciałbym zorganizować obrady Młodzieżowego Okrągłego Stołu, w trakcie którego wypracujemy pewne warianty oraz zasady pracy, które mam nadzieję, w przyszłości pozwolą zatrzymać młodych ludzi w mieście, a także przyciągnąć do Chełma młodzież z innych części kraju - wyjaśnił.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Antoni
Antoni 11.01.2020, 08:59
Tak to prawda Chełm już jest w zapaści z której będzie bardzo trudno się wyswobodzić w przyszłości. Ktoś policzył ,że w kampanii wyborczej Pan Prezydent złożył 72 obietnice wyborcze.To może niech się pochwali co już zrealizował.Jedno co zrobił bardzo sumienie to obalił bardzo potrzebny remont Rejowieckiej i Rampy Brzeskiej.Teraz ponoć inwestycja ma ożyć . Czy czasem przez te fanaberie i chęć dokopania poprzednikom nie straciliśmy 120 milionów.Te wszystkie inwestycje które dzieją się obecnie w Chełmie to trwają bo były rozpoczęte przez poprzednią władzę miasta. Obecna władza to tylko wielokrotna karuzela kadrowa w urzędzie i spółkach miejskich.
Janina
Janina 09.01.2020, 18:19
Prezydent to niech się w końcu za robotę weźmiemy: w urzędzie nic załatwić nie można, bo kompetentni pracownicy odeszli lub się ich pozbyto, a nowi się nie znają, na ulicach ciemno, o dziurach to już w ogóle szkoda mówić, pozorna obniżka cen za wywóz odpadów segregowanych o 10 groszy, przy jednoczesnej znaczącej podwyżce w przypadku odpadów niesegregowanych, która uderzy w mieszkańców bloków, gdzie brak jest stosownych kontenerów, a śmieci notorycznie są podrzucane, zero miejskich inwestycji, bo galeria to inwestycja prywatna, projekt budżetu na 2020 r. z rażącymi błędami i granicząca z cudem możliwość spotkania z prezydentem w urzędzie (nie z zastępcami), a tu kolejny wymysł, z którego, jak zwykle, nic nie wyniknie.

Pozostałe