Chełm: Nad Zalewem Zółtańce powstanie amfiteatr

  • 09.01.2020, 10:38
  • DSO
Chełm: Nad Zalewem Zółtańce powstanie amfiteatr Gmina Chełm projekt amfiteatru na 600 miejsc siedzących
Niedaleko zalewu Żółtańce, tuż obok boiska, może powstać muszla koncertowa. Projekt amfiteatru - na 600 miejsc siedzących - już powstał. Potrzebne są tylko fundusze.

Rozpoczęły się prace przy plaży nad Zalewem Żółtańce. Polegają one na dowiezieniu świeżego piasku – ale w tym roku zakres prac obejmie również gruntowny remont ławek, które od kilku lat służyły mieszkańcom regionu. Po zakończeniu prac, do dyspozycji mieszkańców będzie szersza niż w latach poprzednich plaża. Teren nad zalewem stale ulega zmianom, w ubiegłym roku pojawił się nowy parking, w planach jest budowa stacji roweru miejskiego w ramach Chełmskiego Obszaru Funkcjonalnego, jak również budowa amfiteatru przy obecnym boisku.

Mówi wójt gminy Chełm Wiesław Kociuba:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Amfiteatr byłby miejscem dostępnym dla wszystkich mieszkańców gminy. jego budowa miałaby kosztować  ok. 1 mln 300 tys. zł. 
 

dso_

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (2)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Televizor
Televizor 09.01.2020, 23:33
Po co kolejny amfiteatr? Aż tylu artystów do "Kumowki" przyjeżdża? Lepiej infrastrukturę wokół zalewu zrobić/zmodernizować, powiększyć parking, plac zabaw dla dzieci z prawdziwego zdarzenia itp...
Sieciech
Sieciech 09.01.2020, 22:30
Nie wierzę, w to co czytam. Przecież Chełm będzie miał problem, żeby wyremontowaną Kumową Dolinę raz na jakiś czas zapełnić, a gmina postanawia postawić swoje własne koloseum? Aż taki bogaty samorząd, że się pieniędzmi w piecu pali? Na pewno wszystkie drogi, chodniki wyremontowane? Ścieżki rowerowe porobione? Ludzie, kogo wy do tych władz wybieracie?
Zet
Zet 09.01.2020, 20:47
Przykro mi, że młodym oferuje się minimalne wynagrodzenia. Gdy upadla się ludzi będących przyszłością naszego regionu, kolejne słomiane inwestycje, są oznaką co najmniej braku wyobraźni...

Pozostałe