Chełm: Czy Budimexowi wystarczy czasu na remont DK12 w granicach miasta?

  • 02.01.2020, 13:04
  • DSO
Chełm: Czy Budimexowi wystarczy czasu na remont DK12 w granicach miasta?
W dalszym ciągu nie znamy daty rozpoczęcia modernizacji ul. Rejowieckiej czyli przebiegającej przez Chełm krajowej 12-stki. Najbliższa sprawa sądowa, podczas której - prawdopodobnie - chełmski ratusz podpisze porozumienie z firmą Budimex, planowana jest na początek lutego.

Przypominamy, że przebudowa drogi powinna ruszyć rok temu, ale wykonawca prac - Firma Budimex - odstąpiła od umowy, bo ratusz nie chciał wyłożyć dodatkowych pieniędzy. Stronom udało się  jednak dojść do porozumienia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mówiła Dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju chełmskiego ratusza Ewa Budzyńska-Sawa

Ewentualne porozumienie pomiędzy stronami przewiduje, że miasto Chełm zobowiązuje się udzielić firmie Budimex SA zamówienia uzupełniającego za wynagrodzeniem ryczałtowym w kwocie 6 mln zł brutto tytułem wykonania przebudowy prawie 500 metrowego odcinka tzw. "Starej" Okszowskiej wraz z przebudową m.in. gazociągu i wodociągu - strony zgodziły się co do ważnego interesu społecznego tego zamówienia uzupełniającego.

Wypracowano projekt ugody, która zostanie zawarta przed sądem powszechnym, a której warunkiem jest wykonanie robót  uzupełniających przez Budimex oraz wydłużenie realizacji umowy do 31 października 2021 roku.

Budimex zrzeka się roszczeń na kwotę ponad 40 mln złotych, natomiast miasto Chełm zrzeka się dochodzenia roszczeń na kwotę ponad 20 mln złotych.

W wypadku zawarcia ugody Budimex zobowiązuje się do wykonania inwestycji do 31 października 2021 roku

Czy Budimex podejmie wyzwanie, biorąc pod uwagę, że na wykonanie prac jest coraz mniej czasu - okaże się za kilka tygodni.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gosc
Gosc 02.01.2020, 18:14
Antoni o co Ci chodzi? Jakies farmazony piszesz
Antoni
Antoni 02.01.2020, 23:18
O to chodzi ,że musiałem wymienić tulejki w zawieszeniu bo do pracy mogę tylko jeździć po Rampie Brzeskiej jak wielu chełmian.Nie mieszałem się do polityki ale to co się dzieje w Chełmie po ostatnich wyborach samorządowych jest nie do zaakceptowania.
Napoleon Bonaparte
Napoleon Bonaparte 03.01.2020, 10:27
Antoni, uważaj jak będziesz dojeżdżał Rejowiecką do ronda przy wiadukcie. Tam po beztroskim przejechaniu odcinka w miarę dobrej drogi od skrzyżowania ze Szpitalna, oberwiesz całe zawieszenie a nie tylko jakieś tam tulejki za kilkanaście zł plus robocizna. Dziury w asfalcie w wersji prima sort. Nie zagap się!
Kutuzow
Kutuzow 04.01.2020, 00:43
Napoleon pod warunkiem ze wjedziesz na pobocze- faktem jest ze sa dwa krotkie newralgiczne odcinki a wystarczy tylko wolniej jechac a nie poedhzic na zlamanie karku
Antoni
Antoni 02.01.2020, 14:25
Gdyby nowa władza nie chciała dokopać starej władzy to już byśmy jeździli do wyremontowanej drodze.Koncepcja się zmieniła a my chełmianie mamy uszkodzone zawieszenia w samochodach.A remont samochodów kosztuje.Podziękujemy za to w najbliższych wyborach.
Guma (cala)
Guma (cala) 04.01.2020, 00:47
Antoni zmien samochod ,albo przestan sie uganiacsie z panienkami po rowach i lasach-wtedy bedziesz mial cale zawieszenie i nie bedziesz piernikowal ze wyladowales w dziurze,
chełmianin
chełmianin 02.01.2020, 17:45
Gdyby Fisz została problem też by został. Opamiętaj się Antoś. Tu gra idzie o kase dla firmy, a nie to czy rządzi Banaszek czy Fisz. Sama Agata ci to powie.

Pozostałe