Chełm: Urząd przypomina właścicielom psów o sprzątaniu po swoich pupilach

  • 27.12.2019, 08:18
  • DSO
Chełm: Urząd przypomina właścicielom psów o sprzątaniu po swoich pupilach
Urząd Miasta przypomina wszystkim właścicielom psów, o obowiązku sprzątania po swoich pupilach w miejscach ogólnodostępnych. To szczególnie ważne zimą.

Właściciele czworonogów mają do dyspozycji „psie stacje”. Instalacje zaopatrzone są w „psie pakiety”, czyli specjalne, biodegradowalne woreczki do zbierania psich odchodów. Urządzenie pełni rolę dystrybutora psich pakietów i pojemnika na zużyte woreczki. Każda stacja jest wyposażona w czytelną instrukcję obsługi.

Psie stacje znajdują się w kilku lokalizacjach na terenie Chełma:

  • skwer przy ul. Szarych Szeregów
  • skwer przy pomniku T. Kościuszki
  • skwer przy ul. Mickiewicza - ul. Sienkiewicza
  • łącznik ul. Starościńskiej z ul. Jedność
  • Ogródek Jordanowski
  • Park Miejski przy ul. Lubelskiej
  • Międzyosiedlowy Park Polan przy ul. ks. Mrozka
  • Park XXX-lecia na Górze Chełmskiej

W przyszłym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego na Osiedle Cementowni trafi 13 nowych "psich stacji".

Dodatkowo pracownicy Departamentu Komunalnego w Urzędzie Miasta Chełm na bieżąco wydają mieszkańcom „psie pakiety” (w każdym 100 biodegradowalnych woreczków) do sprzątania psich odchodów.

Obowiązek sprzątania po pupilach określa Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Chełm. Za zaniedbywanie obowiązku sprzątania po swoich pupilach w miejscach ogólnodostępnych możemy zostać ukarani m.in. mandatem w kwocie do 500 zł przez policję lub straż miejską.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Antoni
Antoni 02.01.2020, 14:30
To może władze miasta Chełm zauważą nie tylko kupy psie co zaśmiecają Chełm ale zauważą plakaty wyborcze które nie zostały usunięte po wyborach do Sejmy i Senatu.One też zaśmiecają przestrzeń miasta . Jak mi wiadomo to jest wykroczenie jeżeli plakaty wyborcze nie zostaną usunięte w 30 dni po wyborach.
stop psom w miastach.
stop psom w miastach. 28.12.2019, 21:27
W miastach za pieska powinno się płacić specjalny podatek i za te pieniądze sprzątać miasta,bo niestety 1/100 właścicieli sprząta po swoim zwierzaku. Druga sprawa to to że w CHEŁMIE straż miejska i policja nie reaguje jak 10 latek prowadzi Amstafa bez kagańca,dopiero jak dochodzi do pogryzienia szuka się winnych-JAK ZWYKLE PO FAKCIE-MOŻE TAK LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ PÓŹNIEJ KARAĆ!
Dd
Dd 28.12.2019, 08:58
Jak macie problem ze sprzątaniem. To sprzątacie własne ??? anie się udzielacie
Gość
Gość 27.12.2019, 23:10
Masz rację Ula, z kulturą jest tragicznie, wychodzi z pieskiem piesek załatwia się na chodniku, mówię może by tak sprzątać, Pani odpowiada jak ci nie pasuje to się wyprowadz na wieś.
Ula
Ula 27.12.2019, 09:56
Szczególnie ważne zimą sprzątanie hahaha ))) bo w lecie to już nie ? psie kupy giną ,,,,w wysokiej trawie ,,,)))) A ile psów ma kaganiec? czy ktoś się tym zajmie ? Mandaty za kupy psie powinny być wysokie a stacji.. więcej bo psy nie tylko w parkach biegają ,,, Kultura właścicieli jest tragiczna pod tym względem.

Pozostałe