Chełm: Radni poparli uchwałę w sprawie ugody z Budimexem

  • 04.12.2019, 15:05 (aktualizacja 15.12.2019, 14:20)
  • DSO
Chełm: Radni poparli uchwałę w sprawie ugody z Budimexem
Dziś odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta - spotkanie dotyczyło remontu - przebiegającej przez Chełm krajowej "12" czyli m.in. ul. Rejowieckiej. Jak poinformował prezydent miasta Jakub Banaszek, ratusz i firma Budimex osiągnęły porozumienie 'w zakresie punktów spornych dotyczących realizacji inwestycji'. Chodzi o wzajemne roszczenia finansowe.

Na dzisiejszej nadzwyczajnej sesji rady miasta, chełmscy radni 20 głosami poparli projekt uchwały w sprawie ugody z wykonawcą w sprawie realizacji inwestycji pod nazwą 'Przebudowa drogi krajowej nr 12 w granicach administracyjnych miasta Chełm'.

Mówi przewodniczący Rady Miasta - Longin Bożeński:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ewentualne porozumienie pomiędzy stronami przewiduje, że miasto Chełm zobowiązuje się udzielić firmie Budimex SA zamówienia uzupełniającego za wynagrodzeniem ryczałtowym w kwocie 6 mln zł brutto tytułem wykonania przebudowy prawie 500 metrowego odcinka tzw. "Starej" Okszowskiej wraz z przebudową m.in. gazociągu i wodociągu - strony zgodziły się co do ważnego interesu społecznego tego zamówienia uzupełniającego.

Wypracowano projekt ugody, która zostanie zawarta przed sądem powszechnym, a której warunkiem jest wykonanie robót  uzupełniających przez Budimex oraz wydłużenie realizacji umowy do 31 października 2021 roku.

Budimex zrzeka się roszczeń na kwotę ponad 40 mln złotych, natomiast miasto Chełm zrzeka się dochodzenia roszczeń na kwotę ponad 20 mln złotych.

W wypadku zawarcia ugody Budimex zobowiązuje się do wykonania inwestycji do 31 października 2021 roku.
 

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Antoni
Antoni 10.12.2019, 09:56
Było 72 obiecanek wyborczych Pana Prezydenta . Co zostało już wykonane.Wielu głosowało na PIS bo myśleli ,że trochę kasy spłynie do Chełma a tu klops. Marazm i kolejne karuzele kadrowe. Wielu by się teraz zastanowiło przede głosowaniem na " dobrą zmianę"
Jarek
Jarek 05.12.2019, 14:00
Budimex zerwał umowę i zrzeka się 40 mln roszczeń- to jakaś kpina!

Pozostałe