Chełm: Remont DK12 w granicach miasta pod znakiem zapytania

  • 27.11.2019, 07:02 (aktualizacja 03.12.2019, 10:12)
  • DSO
Chełm: Remont DK12 w granicach miasta pod znakiem zapytania
Spór dotyczący wzajemnych roszczeń między inwestorem, miastem Chełm, a wykonawcą - firmą Budimex SA, nie został rozstrzygnięty. Negocjacje trwają.

Urząd Miasta Chełm i Budimex SA wciąż nie mogą dojść do porozumienia w sprawie przebudowy DK12 w granicach miasta. Jak poinformował Urząd Miasta:

Miasto Chełm dokłada wszelkich starań, by skłonić wykonawcę do wejścia na plac budowy.

Jednocześnie Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Miasta Chełm złożył do Centrum Unijnych Projektów Transportowych wniosek o aneksowanie dofinansowania do końca 2021 roku, co zabezpieczy realizację inwestycji niezależnie od wyniku rozwiązania sporu z obecnym wykonawcą, firmą Budimex. 

Przypominamy, że w połowie lipca firma Budimex odstąpiła od zawartej z ratuszem umowy na przebudowę krajowej '12', bo miasto nie chciało wyłożyć dodatkowych pieniędzy. Koszty inwestycji poszły w górę, bo zmienił się standard drogi. Pierwotnie remont Rejowieckiej miał ruszyć w listopadzie ubiegłego roku, potem była mowa o kwietniu, w końcu - o połowie maja.

W lipcu br. Budimex SA wycofał się, z zawartej z Urzędem Miasta, umowy.

Odstąpienie przez Budimex S.A. od Umowy jest skutkiem braku porozumienia się z Miastem Chełm co do wykonania drogi w wyższym standardzie, wynikającym ze stanowiska Ministerstwa Infrastruktury i decyzji ZRID uzyskanej przez Miasto Chełm.

Mimo rozmów toczących się pomiędzy stronami od marca br., Miasto Chełm nie zaakceptowało złożonej przez Budimex S.A. oferty na wykonanie zmienionego zakresu robót, koniecznych do dalszej realizacji inwestycji.

Miasto uznało roszczenia firmy za bezskuteczne.

Miasto Chełm wskazuje, że dzisiejsze odstąpienie przez Budimex S.A. od umowy na realizację inwestycji „Przebudowa drogi krajowej nr 12 w granicach administracyjnych miasta Chełm” należy uznać za bezskuteczne, ponieważ nie zaistniały żadne przesłanki uprawniające Wykonawcę do odstąpienia od Umowy, które wynikałyby z treści umowy zawartej w dniu 14 czerwca 2017 r.

[wartość zawartego kontraktu to 118 494 169,38 zł brutto - przyp. red.]

Umowa z Centrum Unijnych Projektów Transportowych z siedzibą w Warszawie, na dofinansowanie przebudowy drogi krajowej nr 12 w granicach administracyjnych miasta Chełm została zawarta przez Miasto Chełm 6 grudnia 2016 r. w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

Wartość Projektu: 200 000 000,00 PLN
Dofinansowanie Projektu z UE: 170 000 000,00 PLN

 

Przebudowa miała objąć ulice: Rejowiecką, Rampę Brzeską, Al. Przyjaźni, Wschodnią i Podgórze. Projekt dotyczył przebudowy ulic i chodników, skrzyżowań, wiaduktu, budowy nowych ścieżek rowerowych, nowych skrzyżowań, ulic i nowego wiaduktu nad torami w kierunku Włodawy.

Poza tym zakres inwestycji obejmie również m.in.:
- przebudowę mostu na rzece Uherka;
- przebudowę ul. Bieławin od ronda im. ZWiN (wlot północny) do istniejącej ul. Bieławin;
- przebudowę wiaduktu nad dawną bocznicą kolejową w ciągu al. Przyjaźni;
- budowę nowego skrzyżowania (rondo) DK12 z ul. Okszowską;
- budowę nowego skrzyżowania ul. Rejowieckiej z ul. Kochanowskiego;
- budowę wiaduktu drogowego nad torami kolejowymi (linia do Włodawy);
- budowę nowych skrzyżowań DK12 z ulicami Chemiczną i Hutniczą;
- przebudowę i budowę dróg serwisowych jedno i dwukierunkowych;
- budowę przystanków autobusowych, chodników, ścieżek rowerowych i w niektórych miejscach ekranów akustycznych;
- budowę miejsc obsługi rowerzystów.


Chełm: Idzie zima, a remontu Rejowieckiej jak nie było, tak ni(e) ma

Chełm: Sprawą remontu DK12 zajmie się Prokuratoria Skarbu Państwa

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
andy
andy 30.11.2019, 23:21
to samo w krakowie
https://www.money.pl/gospodark…
Abc
Abc 29.11.2019, 15:51
Nareszcie przyznali, kto jest winowajcą tego zamieszania: "Odstąpienie przez Budimex S.A. od Umowy jest skutkiem braku porozumienia się z Miastem Chełm co do wykonania drogi w wyższym standardzie, wynikającym ze stanowiska Ministerstwa Infrastruktury i decyzji ZRID" Wychodzi na to, że "kochane" ministerstwo chciało podrzucić minę poprzednikom. Dzisiaj problem mają chełmskie pisiorki
Chełmianin
Chełmianin 28.11.2019, 13:22
Skoro to droga krajowa przez miasto to niech się Jarek dokłada czemu mamy finansować w całości drogę przez którą jedzie cały transport na Europę i z powrotem na Rosję?
Ggg
Ggg 29.11.2019, 17:47
Masz 85 proc dofinansowania z ue
Mieszkaniec
Mieszkaniec 28.11.2019, 10:45
Dobra zmiana.k-wa jego mać.
Remontu drogi rejowieckiej nie będzie !!!
MPGK do sprzedania
MPEC do sprzedania
PUM sanacja
CLA upada (miała być darmowa )
Aqua park upada
Panie Banaszek, mija rok Pańskich władzy w miescie. Może czas zrobić referendum by Pana ODWOŁAĆ
marios
marios 01.12.2019, 10:33
A kto doprowadził spółki miejskie do takiego stanu przez 12 lat rządzenia miastem?
Arczi
Arczi 28.11.2019, 09:36
A tyle było obietnic...wstyd zenada dla miasta jakoś już nikt nie przyjeżdża z Pisu bo po co...a prezydent jeszcze obiecał komunikację za darmo... ha ha ha a głupki wieżą w takie bzdury...
LC od zawsze
LC od zawsze 28.11.2019, 08:07
Ile Wy się już staracie jako Miasto,wsyd,wstyd,wstyd i jak dla nas mieszkańców zwykła nieudolność.....To ma być ta zmiana na którą głosowałem,przykre.
WW
WW 28.11.2019, 06:05
Dobra zmiana, hahaha
Kkks
Kkks 28.11.2019, 05:56
Pisowcy już po wyborach.
SumTakZwanyOlimpijczyk
SumTakZwanyOlimpijczyk 28.11.2019, 00:50
Ta droga to są jakieś żarty. Mamy już prawie 2020 rok a jeździmy po drodze krajowej gorzej niż po polnej drodze. Jedyna DK w Chełmie, w dodatku prowadząca do przejścia granicznego z Ukrainą. Przecież to w pewnym stopniu wizytowka miasta...
Tą ulicą jedzie się jak za kare! Nie róbcie sobie jaj, tylko zróbcie coś z tym. Ludzie z dalszych miast, którzy wjeżdżają do Chełma, pewnie zastanawiają się czy aby przypadkiem nie są już na Ukrainie...
Napoleon Bonaparte
Napoleon Bonaparte 28.11.2019, 05:16
Nestety, to jest kwintesencja tego co było i jest w Chełmie praktycznie ze wszystkim, czyli niemocy i niekompetencji urzędniczej. Najgorsze, że nie ma na to siły, by ten "diabelski" taniec przerwać.

Pozostałe