Chełm: Powstaje park linowy - inwestycja z budżetu obywatelskiego

  • 27.11.2019, 06:50 (aktualizacja 03.12.2019, 10:13)
  • DSO
Chełm: Powstaje park linowy - inwestycja z budżetu obywatelskiego Miasto Chełm
Trwa budowa parku linowego „Tarzan” przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Chełmie. Budowa parku jest zadaniem wybranym przez chełmian w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Swój głos na to zadanie oddało prawie 230-stu mieszkańców osiedla Śródmieście. Plac zabaw zostanie wyposażony w dwanaście przeszkód. Instalacja będzie służyć nie tylko uczniom szkoły, ale wszystkim małym chełmianom

Park linowy ma być otwarty także poza godzinami lekcyjnymi i dostępny bezpłatnie dla wszystkich, dlatego przeszkody będą zawieszone maksymalnie pół metra nad ziemią i nie będą wymagały stosowania specjalnych uprzęży oraz osób do ich obsługi.

Oprócz przeszkód w parku linowym znajdą się także ławki dla rodziców, tablica informacyjna z regulaminem, latarnie solarne, kosze na śmieci, nasadzenia, a całość będzie ogrodzona.

Budowa parku jest zadaniem wybranym przez chełmian w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Powstałaby wcześniej, jednak w ogłaszanych postępowaniach przetargowych nie udało się wyłonić wykonawcy. W takiej sytuacji urząd miasta udzielił zamówienia z wolnej ręki. Na tej podstawie 6 listopada z firmą Globin podpisano umowę na wykonanie inwestycji.

Warty 228 511,95 zł park powstanie do połowy grudnia

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe