Chełm: Ostanie pożegnanie Stanisława Senkowskiego - prezesa Towarzystwa Miłośników Wołynia i Polesia

  • 25.11.2019, 12:00 (aktualizacja 27.11.2019, 09:25)
  • DSO
Chełm: Ostanie pożegnanie Stanisława Senkowskiego - prezesa Towarzystwa Miłośników Wołynia i Polesia
Dzisiaj pożegnaliśmy wielkiego miłośnika kresów, wieloletniego prezesa Towarzystwa Miłośników Wołynia i Polesia w Chełmie - Stanisława Senkowskiego.

Stanisław Senkowski był inicjatorem powstania pomnika ku czci Polaków, ofiar ludobójstwa ukraińskich nacjonalistów na Kresach wschodnich II Rzeczpospolitej w latach 1943-45 "Piety Wołyńskiej" na skwerze 27 Wołyńskiej Dywizji piechoty AK przy alei Marszałka Piłsudskiego w Chełmie. Organizował też pomoc na rzecz Polaków pozostających na ziemiach kresowych oraz ochronę pozostałych na Wołyniu i Polesiu dóbr kultury polskiej.
 

Stanisław Senkowski zmarł w piątek 22 listopada. Miał 72 lata. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się dzisiaj o godzinie 12 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego przy ul. Ks. Berezeckiego w Chełmie

Przypominamy ostatnią rozmowę ze Stanisławem Senkowskim, który był naszym gościem w audycji "Stowarzyszenia wychodzą z cienia"

loadingŁaduję odtwarzacz...

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe