Chełm: Ostatni dzwonek na "Dobry start"

  • 25.11.2019, 11:39 (aktualizacja 27.11.2019, 09:25)
  • DSO
Chełm: Ostatni dzwonek na "Dobry start"
To już ostatni dzwonek na złożenie wniosku o świadczenie 300+ na wyprawkę szkolną. Od lipca do końca października w całej Polsce złożono 3,2 mln wniosków o środki z rządowego programu Dobry start.

Wnioski o tzw. "300+" można składać tylko do 30 listopada.

Świadczenie z programu Dobry start w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, mogą otrzymać świadczenie do ukończenia przez nie 24 lat. Dobry start nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program nie obejmuje również studentów.

Wniosek można złożyć w formie pisemnej – w urzędzie lub pocztą - oraz elektronicznie przez portal empatia.mrpips.gov.pl, bankowość elektroniczną lub PUE ZUS. Termin składania wniosków upływa 30 listopada. 
 

W Chełmie do 25 listopada br. do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie wpłynęły 4642 wnioski o przyznanie świadczenia „Dobry start” czyli tzw. 300+. Wydano 5 decyzji odmownych. Pozostałe wnioski rozpatrzono pozytywnie.

Zgodnie z terminami ustalonymi w rozporządzeniu, świadczenia Dobry start dla wniosków złożonych w lipcu i sierpniu świadczenia zostały wypłacone w terminie do 30 września br, dla wniosków złożonych we wrześniu świadczenia zostały wypłacone w terminie do 30 października br., dla wniosków złożonych w październiku przewidywany termin wypłaty to 29 listopad br.

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe