Chełm: Południowa obwodnica miasta nie w tej kadencji

  • 22.11.2019, 14:30 (aktualizacja 28.11.2019, 07:37)
  • DSO
Chełm: Południowa obwodnica miasta nie w tej kadencji
Jak poinformował wiceprezydent Daniel Domoradzki - nie mamy co liczyć w tej kadencji samorządu na południową obwodnicę miasta Chełm, o którą apelował radny Mirosław Czech. Wciąż nieuregulowane są kwestie gruntów przez które miałaby przebiegać obwodnica.

Prezydent Jakub Banaszek wielokrotnie sygnalizował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu potrzebę budowy takiej drogi, jednak w kadencji obecnego prezydenta miasta Chełm do realizacji tej inwestycji nie dojdzie - usłyszeliśmy na dzisiejszej konferencji prasowej w Urzędzie Miasta.

Mirosław Czech to pełnomocnik prezydenta Jakub Banaszka do spraw dróg w mieście. W związku z pełnioną funkcją opracował koncepcję rozwiązania problemu komunikacyjnego w mieście. Radny podzielił inwestycję na dwa zadania. Pierwsze obejmuje odcinek od ul. 15 sierpnia przez most na Uherce, przejazd PKP nad ul. Trubakowską i Piwną, aż do rejonu amfiteatru w Kumowej Dolinie. Orientacyjny koszt budowy tego odcinka obwodnicy to 64 mln 950 tys. zł. Drugie zadanie obejmuje odcinek od ul. 15 Sierpnia do skrzyżowania z ul. Hrubieszowską i obejmuje również modernizację części Wojsławickiej - jego koszt to 21 mln złotych.

Radny sugeruje miastu przystąpienie do rządowego programu "Sto obwodnic" - to pomysł przedstawiony przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego podczas konwencji regionalnej w Olsztynie. Poza tym, że w programie partii PiS pojawiło się takie hasło, żadnych szczegółów programu nie ujawniono.

Mirosław Czech twierdzi, że prezydent Jakub Banaszek jest głębokim zwolennikiem tej inwestycji. 

Raport tego przedsięwzięcia jest zawarty w dokumencie raport Chełmskie Drogi i Zamierzenia 2018-2023 z dnia 28 grudnia 2018 r., który opracowałem i złożyłem na ręce pana prezydenta - napisał w interpelacji do prezydenta Mirosław Czech

dso_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gosc
Gosc 03.12.2019, 11:20
Ludzie!!! nie nakrecajcie sie to nie chodzi o tą slynna polnocną obwodnicę ta powstanie i nic sie w tej kwesti nie zmienilo
ddd
ddd 26.11.2019, 14:39
to w końcu południowa czy północna? bo w/g mnie to północna!!!! ktoś kierunki świata pomylił...........
hhehehehehe
hhehehehehe 24.11.2019, 21:28
od ponad 15 lat staraja sie o ta obwodnice , a tu taki ZONK-ale oszukancy , raptownie po wyborach nic się juz nie da zrobic -
Raf
Raf 23.11.2019, 20:26
Wiadomo... Musi być co obiecać przy kolejnych wyborach.
Kierowca
Kierowca 23.11.2019, 15:30
To już zostało tylko 99 obwodnic do wybudowania
Ad
Ad 23.11.2019, 13:37
Może Sasin pomoże?
Gosc
Gosc 23.11.2019, 13:00
Niektorzy to nawet nie wiedzą ze taka obwodnica byla w planach i myslą ze mowa o tej ktora ma przebiegac przez Horodyszcze.
Kilokartofli
Kilokartofli 23.11.2019, 15:41
To są plany z czasów, gdy towarowy transport drogowy to była 1/10 tego co obecnie. Jak radny Czech chce obwodnicy południowej, to niech omija Żółtańce od południa, a nie robi drogę zaopatrzeniową dla Ukrainy między osiedlami.
Luc
Luc 23.11.2019, 11:36
Baju baju będziem w raju. Bajeczki pisiorskie.
andy
andy 23.11.2019, 15:19
platfonsy mieli szanse to zrobić - tyle czasu zmarnowali
Michu
Michu 23.11.2019, 09:25
Niech zrobia wschodni,rampe i rejowiecka to i obwodnica nie potrzebna
Romek
Romek 23.11.2019, 08:29
Pan Mirosław Czech był kiedyś znanym przedsiębiorcą,który wykonywał przyłącza gazowe.Niech lepiej to wykonuje,niż opracowywanie projektów,na których się nie po prostu nie zna😕
Sprawiedliwy
Sprawiedliwy 23.11.2019, 01:20
Bierzcie się się za K12 w granicach Chełma, a nie zajmujcie się tym co o dawna wiadomo, że jest to nieosiagalne. Zejdzcie z nieba ma ziemię.
Jan
Jan 22.11.2019, 23:51
Ale ludzie po co się pucować przecież juz po wyborach!
Kilokartofli
Kilokartofli 22.11.2019, 21:05
Przecież to jest koncepcja sprzed 30 lat. Przez ten czas 3-maja została wchłonięta przez miasto. Nikt już nie robi dróg dla tirów między blokowiskami. No chyba że chce żeby go na taczkach wywieźli.
Stefan
Stefan 22.11.2019, 20:39
Drogi to tragedia . Nie ma takich jak w Chelmie a jakie byly obietnice...ze zrobia wyremontuja itp... żenada...
..
Realista
Realista 23.11.2019, 08:47
Zaległości w inwestycjach (jakichkolwiek: remonty dróg, chodników, remonty kamienic) siegsja nie jednej, ale wielu kadencji poprzednich ekip rzadzacych. Tylko naiwny wierzyć może w nagłe nadrobienie wieloletnich zaległości. A inwestycje są, przykłady na tą chwilę, prosze bardzo: Kolejowa, Lubelska, Lwowska. Wiecej ulic na raz NIE DA się zamknać, bo miasto zostanie sparaliżowane całkowicie.
chełmianin
chełmianin 22.11.2019, 20:29
Przecież to było wiadomo od dawna. Banaszek to pisior który zrealizuje obietnice lub powie prawdę jak się pomyli a ciemny lud chełmski wszystko łyka jak pelikany
ino
ino 22.11.2019, 17:36
Jaka obwodnica Rejowieckiej nie mogą zrobić
miki
miki 22.11.2019, 18:05
po ch... rejowiecką remontowac jak tiry zaraz ją rozjeżdżą
Kilokartofli
Kilokartofli 22.11.2019, 22:48
Też uważam, że powinni to zsynchronizować jakoś z budową północnej obwodnicy, żeby tiry nie zdążyły znowu wszystkiego zmielić.
Mariusz K.
Mariusz K. 22.11.2019, 22:58
Sądząc po obecnym tempie budowy, a raczej jego braku, to powstanie już północna obwodnica, a DK12 w granicach Chełma dalej będzie straszyć.
Łubu Dubu
Łubu Dubu 22.11.2019, 16:49
No nie pykło. Taki doświadczony pełnomocnik, prezydent - zwolennik inwestycji, ucho premiera ktore wysluchalo o potrzebie budowy tej drogi i... nic. To niech drugi czy któryś tam wiceprezydent a jednocześnie wielkiego serca chelmianin powie nam, zwyklym mieszkańcom na co możemy liczyć w tej kadencji samorządu?
mrówka
mrówka 22.11.2019, 15:19
co za głupi artykuł- sztuczna sensacja- po co komu ta południowa obwodnica?- jakby była robiona to źle a że nie jest robiona to też źle -
Suweren
Suweren 22.11.2019, 15:18
Panu Danielowi już dziękujemy.

Pozostałe